W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Home » Alte sporturi, Atletism, Locale, National » Atletism: Vezi rezultatele de la Memorialul “Dorin Melinte”, editia a-X-a

Atletism: Vezi rezultatele de la Memorialul “Dorin Melinte”, editia a-X-a

memorialul dorin melinte Sambata si duminica, la Sala de Atletism Bacau s-a desfasurat Memorialul “Dorin Melinte”, competitie interjudeteana dedicata juniorilor 1, 2 si 3.

La acest eveniment organizat de Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Bacau in colaborare cu Asociatia Judeteana de Atletism Bacau au participat 339 de sportivi,  166 fete si 173 baieti, de la 32 de cluburi sportive.

Pentru juniori, aceasta competitie a fost un bun prilej de verificare inaintea Campionatului National de Atletism Indoor, care se va desfasura in luna martie.

Iata rezultatele inregistrate la Memorialul “Dorin Melinte”, editia a-X-a:

Sambata, Reuniunea I    

Women Open 60 Meter Dash
=========================================================================
Name                    Year Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 Lupu, Elena Giorgiana     96 ACS Arena 2011          7.84       8.16q
2 Calugarean, Cristina Mar  99 CSS Radauti             8.20       8.31q
3 Avasiloaiei, Gabriela La  99 CSCeahlul P.Neam        8.30       8.48q
4 Vartolomei, Madalina      97 CS Unirea Focsani                  9.26q
– Zaizan, Alina             88 CS Stiinta Munic        7.50       7.87

Women Open 60 Meter Dash J3
============================================================================
Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
1 Mitu, Bianca Elena        00 CSCeahlul P.Neam        8.32       8.30q  1
2 Scurtu, Sarah             02 CSS Hunedoara                      8.51q  4
3 Dragomir, Carmen Maria    00 CSS Bacau                          8.54q  2
4 Alecu, Iolanda            00 CSCeahlul P.Neam        8.69       8.58q  1
5 Bezarau, Bianca           00 CSS Bacau                          8.72q  3
6 Cherciu, Elena            98 CS Unirea Focsani       8.87       8.78q  1
7 Maekawa, Yuna             02 CSS Bacau                          8.80q  4
8 Lozinca, Alina            01 CA Roman                8.31       8.81q  1
9 Frangulea, Nerina Teona   01 CSCeahlul P.Neam        8.82       8.87   1
10 Cocu, Ioana Iuliana       03 CSS Bacau                          8.90   4
10 Tataru, Maria Lorena      03 CSS Bacau                          8.90   5
12 Vartolomei, Gabriela      00 CS Unirea Focsani       8.90       9.03   2
13 Cotoi, Alexia             02 LPS Focsani                        9.04   4
14 Rosu, Theodora Daniela    03 CSS Bacau                          9.07   4
14 Velea, Oana Georgiana     02 CSCeahlul P.Neam                   9.07   3
16 Banciu, Alexandra Ioana   03 LPS Focsani                        9.13   5
17 Imbuzan, Cerasela         01 CSS Hunedoara                      9.19   3
18 Bucur, Cezara             02 CSS Hunedoara                      9.21   4
18 Grama, Raluca             00 CSCeahlul P.Neam        9.00       9.21   2
20 Banciu, Ana Maria         02 LPS Focsani                        9.24   4
21 Ciocarlan, Otilia         01 CSCeahlul P.Neam                   9.25   3
22 Mark, Henrietta           01 CSS Sf. Gheorghe        7.88       9.27   1
23 Dumitriu, Andreea Lumini  01 LPS Focsani                        9.28   3
23 Croitoru, Claudia         00 CSS Hunedoara           8.83       9.28   1
25 Fatu, Larisa Georgiana    01 CSCeahlul P.Neam        9.10       9.29   2
26 Dascalu, Mihaela Alexand  01 CSCeahlul P.Neam        9.35       9.33   2
27 Babei, Iulia Andreea      00 CSS Hunedoara           8.63       9.35   1
28 Bodnar, Anca              00 LPS Iasi                           9.44   3
29 Borta, Denisa             01 CSCeahlul P.Neam        9.30       9.49   2
30 Dediu, Andreea            04 LPS Focsani                        9.52   5
31 Milea, Alexandra Cristin  01 LPS Focsani                        9.70   2
32 Barbu, Sara               05 LPS Focsani                        9.91   5
33 Popa, Claudia             05 LPS Focsani                       10.02   5
34 Mavroian, Alexandra Eric  04 CSS Tecuci                        10.18   5
– Tanase, Andreea           03 LPS Focsani                         DNF   3

Women Open 60 Meter Dash J3
================================================================================
Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
1 Mitu, Bianca Elena        00 CSCeahlul P.Neam        8.30       8.33
2 Scurtu, Sarah             02 CSS Hunedoara           8.51       8.46
3 Dragomir, Carmen Maria    00 CSS Bacau               8.54       8.54
4 Alecu, Iolanda            00 CSCeahlul P.Neam        8.58       8.64
5 Bezarau, Bianca           00 CSS Bacau               8.72       8.86
6 Maekawa, Yuna             02 CSS Bacau               8.80       8.90
– Cherciu, Elena            98 CS Unirea Focsani       8.78       8.84

Women Open 60 Meter Dash
================================================================================
Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
1 Lupu, Elena Giorgiana     96 ACS Arena 2011          8.16       8.18
2 Calugarean, Cristina Mar  99 CSS Radauti             8.31       8.30
3 Avasiloaiei, Gabriela La  99 CSCeahlul P.Neam        8.48       8.49
4 Vartolomei, Madalina      97 CS Unirea Focsani       9.26       9.43

Women Open 400 Meter Dash
===================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
1 Grigoras, Georgiana Mada  97 LPS Iasi               59.40      59.86   1
2 Szucs, Noemi              97 CSS Sf. Gheorghe       59.75      62.19   2
3 Murariu, Corina           00 LPS Suceava,CSM Dor    62.00      62.60   2
4 Capatina, Georgiana Iuli  99 LPS Iasi               63.20      64.10   2
5 Strutinschi, Elena Otili  96 CS Stiinta Munic       60.86      64.23   1
6 Calistru, Alexandra Ioan  99 CA Roman                          64.54   5
7 Szederjessi, Sara Cristi  01 CSS Sighisoara         64.50      65.20   4
8 Fintina, Bianca Raluca    01 CSS Bacau              64.95      65.95   3
9 Olaru, Catalina Gabriela  01 CS Unirea Focsani      65.76      66.13   4
10 Dorobantu, Marina Cosmin  99 CSS Hunedoara          66.06      66.25   4
11 Calin, Ana Maria Carmen   99 CSS Barlad             63.30      66.94   3
12 Babei, Emilia Nicoleta    97 CSS Hunedoara          61.76      66.99   2
13 Racovita, Larisa Loredan  00 CSS Hunedoara          67.29      67.67   4
14 Munteanu, Cornelia Maria  03 CSS Bacau                         67.81   5
15 Sadoveac, Ana Adriana     00 LPS Suceava                       67.83   5
16 Popa, Nicoleta Lacramioa  02 CSS Bacau                         68.53   7
17 Pancescu, Malvina         99 CS Stiinta Munic                  68.68   6
18 Morosan, Alisa Alexandra  99 CSS Radauti            64.00      69.02   3
19 Cionadi, Stefania Otilia  00 CSS Hunedoara          69.96      69.63   5
20 Andone, Carmen Alina      01 ACSCondorulLil                    71.20   6
21 Florea, Denisa Georgiana  00 LPS Galati                        74.18   6
22 Veverita, Andreea Bianca  00 LPS Galati                        76.12   6
23 Ciocoiu, Georgiana Sorin  04 ACSCondorulLil                    76.13   8
24 Arcaleanu, Iustina        02 LPS Vaslui                      1:20.29   7
25 Stoian, Claudia           05 CSM Dorna                       1:30.90   7
26 Ciobanu, Alexandra        05 CSM Dorna                       1:31.36   8
27 Monocea, Madalina         06 CSM Dorna                       1:34.15   8
– Valeanu, Paula Lacramioa  00 CSM Suceava                          DQ   7
– Zaizan, Alina             88 CS Stiinta Munic       52.49      57.75   1
– Panaet, Elena Adelina     93 CS Stiinta Bacau       58.00      59.66   1

Women Open 1500 Meter Run
===================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
1 Doroftei, Gabriela Andre  98 CSM Suceava          4:35.00    4:36.92   1
2 Mocanu, Iasmina Gabriela  99 LPS Vaslui,CS Viito  4:32.00    4:45.95   1
3 Bejinariu, Andreea Diana  98 LPS Botosani                    4:55.10   4
4 Lupascu, Iulia Diana      96 LPS Botosani                    5:00.01   4
5 Butnariu, Alina Dumitrit  98 LPS Botosani                    5:00.06   4
6 Nisioi, Cornelia Maria    99 CSM Suceava          4:47.00    5:00.14   1
7 Petrea, Elisabeta         00 LPS Botosani                    5:01.35   4
8 Strutinschi, Elena Otili  96 CS Stiinta Munic     4:46.23    5:01.47   1
9 Virlan, Diana Ionela      01 LPS Vaslui           4:53.36    5:04.37   2
10 Spiridon, Izabela         01 LPS Vaslui           5:05.80    5:05.30   2
11 Botez, Andra Elena        00 SCM Bacau                       5:06.09   4
12 Vintu, Paula Alina        00 CSM Dorna            4:45.00    5:07.65   1
13 Sandu, Andrada Elena      03 ACS Arena 2011       5:03.33    5:07.96   2
14 Damachianu, Stefania      00 LPS Botosani                    5:08.52   5
15 Olteanu, Cosmina Gabriel  02 LPS Botosani                    5:09.64   5
16 Sima, Elena               98 LPS Vaslui,CSM Ones  4:50.16    5:11.07   1
17 Bleoju, Aura              99 CSS Barlad           4:55.00    5:11.76   2
18 Pascanu, Florica          99 LPS Botosani                    5:12.62   4
19 Apetroaie, Bianca Lacram  01 LPS Botosani                    5:13.49   4
20 Nedelea, Georgiana        01 LPS Vaslui           5:15.00    5:20.02   3
21 Bocaneala, Dorina         01 LPS Galati           4:53.11    5:20.26   1
22 Bratu, Mirela Gabriela    01 CS Telecom-Petro,CS  4:48.00    5:20.30   1
23 Spinu, Maria Monica       99 LPS Vaslui           5:06.00    5:21.41   2
24 Cocor, Steluta Alina      02 CSS Bacau                       5:22.11   3
25 Munteanu, Bianca Nicolet  01 LPS Vaslui           5:03.36    5:23.96   2
26 Rusu, Andreea             00 CSS Barlad           5:17.00    5:23.98   3
27 Covrig, Diana Lacramioar  02 CSS Galati                      5:27.84   5
28 Dobos, Claudia Roberta    99 CSM Suceava          5:02.00    5:28.08   2
29 Olenici, Angela Veronica  00 CSS Radauti          5:10.00    5:29.00   2
30 Popescu, Teodora Miruna   01 CSS Barlad           5:13.00    5:31.10   2
31 Gagea, Mihaela Andreea    01 LPS Iasi             5:03.30    5:31.66   2
32 Arhire, Petronela Dumitr  00 LPS Vaslui           5:10.00    5:31.77   2
33 Jaleru, Isabela Cristina  02 ACS Arena 2011       5:16.22    5:32.56   3
34 Mitrut, Ana Maria         04 ACSCondorulLil                  5:39.96   5
35 Ponea, Mihaela Gabriela   01 LPS Vaslui           5:15.06    5:40.51   3
36 Angelescu, Diana Georgia  00 CSM Suceava,LPS Suc             5:41.03   4
37 Toader, Diana             01 CSS Galati                      5:48.14   4
38 Feldes, Dalida            01 CS Stiinta Munic     5:40.00    5:48.51   3
39 Popa, Roxana              00 ACSCondorulLil                  5:50.50   5
40 Gaia, Stefana             02 ACSCondorulLil                  5:55.07   5
41 Scheuleac, Paula Georgia  97 Col. Nat. Campul     6:07.00    5:56.86   3
42 Luschi, Ioana             03 LPS Botosani                    6:12.75   5
43 Haja, Georgiana           04 CSM Dorna                       6:16.45   5
44 Costiuc, Maria            01 CSM Dorna                       6:17.24   4
45 Stoean, Georgiana Gabrie  03 CSM Dorna                       6:22.85   5
46 Stoean, Elena Denisa      04 CSM Dorna                       6:24.48   5
47 Mihalachioaie, Adina      01 ACSCondorulLil                  6:37.26   4
48 Gordiciuc, Veronica Eman  03 CSM Dorna                       7:03.44   5
– Panaet, Elena Adelina     93 CS Stiinta Bacau     4:26.91        DNF   1
– Chiforiuc, Gabriela       99 Col. Nat. Campul     6:11.00        DNF   3
– Nita, Ionela              00 CSS Barlad           5:23.00        DNF   3
– Petrea, Mihaela           95 CSS Barlad,CSU Gala  4:33.00        DNF   1
– Postolache, Andreea       99 CSS Barlad           5:23.00        DNF   3

Women Open 4×200 Meter Stafeta
===================================================================================
Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
1 CSS Hunedoara  ‘B’                                           1:54.81   1
1) Babei, Emilia Nicoleta 97       2) Scurtu, Sarah 02
3) Imbuzan, Cerasela 01            4) Dorobantu, Marina Cosmina 99
2 CSS Bacau  ‘A’                                               1:57.06   1
1) Maekawa, Yuna 02                2) Diac, Carmen Ioana 01
3) Dragomir, Carmen Maria 00       4) Tataru, Maria Lorena 03
3 CSS Bacau  ‘B’                                               2:00.25   2
1) Cocu, Ioana Iuliana 03          2) Munteanu, Cornelia Maria 03
3) Popa, Nicoleta Lacramioara 02   4) Cocor, Steluta Alina 02
4 LPS Botosani  ‘A’                                            2:00.73   1
1) Lupascu, Iulia Diana 96         2) Bejinariu, Andreea Diana 98
3) Butnariu, Alina Dumitrita 98    4) Pascanu, Florica 99
5 CSS Hunedoara  ‘A’                                           2:03.09   2
1) Cionadi, Stefania Otilia 00     2) Racovita, Larisa Loredana 00
3) Croitoru, Claudia 00            4) Bucur, Cezara 02
6 LPS Botosani  ‘B’                                            2:03.75   2
1) Damachianu, Stefania 00         2) Petrea, Elisabeta 00
3) Apetroaie, Bianca Lacramioara 0 4) Olteanu, Cosmina Gabriela 02
7 LPS Focsani  ‘A’                                             2:05.57   2
1) Banciu, Ana Maria 02            2) Banciu, Alexandra Ioana 03
3) Cotoi, Alexia 02                4) Tanase, Andreea 03

Women Open Prajina
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Costandache, Dana Iulian  96 LPS Iasi                          3.00m
2 Botezatu, Andreea Lenuta  99 CS Stiinta Munic                  2.70m

Women Open Triplusalt
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Mihaila, Ana Bogdana      00 CSS Bacau                         9.72m

Women Open Greutate 3Kg
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Oancea, Alexandra         98 LPS Galati                        9.74m
2 Oancea, Andreea           98 LPS Galati                        9.35m
3 Gainariu, Larisa Florina  98 LPS Suceava                       9.02m
4 Calfa, Otilia Vasilica    00 CA Roman               9.45m      8.88m
5 Apostol, Daria            03 CSM Pascani                       7.72m
6 Fratean, Giulia Adnana    01 CSS Hunedoara                     6.39m
– Rotaru, Andreea           02 LPS Focsani                      11.50m

Men Open 60 Meter Dash J3
============================================================================
Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
1 Ocheanu, Costel           00 LPS Focsani             7.60       7.71q  1
2 Bernad, Mihai Andreas     00 CSS Sf. Gheorghe        7.73       7.80q  1
3 Anton, Alin Ionut         00 LPS Iasi                           7.83q  3
4 Cserei, Gyorgy            00 CSS Sf. Gheorghe        7.83       7.93q  1
5 Ciobanu, Paul Constantin  00 CSCeahlul P.Neam                   8.20q  2
6 Fejes, Robert             00 CSS Sf. Gheorghe        7.98       8.25q  1
7 Pintea, Costel            01 LPS Iasi                8.10       8.34q  1
8 Naclad, Robert            00 CSCeahlul P.Neam                   8.56q  1
9 Vintila, Gabriel          01 CSS Galati                         8.60   2
10 Mohorea, Vlad             01 LPS Focsani                        8.71   2
11 Dobrescu, Mario Alexandr  04 CS Atletic Adjud        8.40       8.72   1
12 Padina, Petrica Valeriu   01 CS Atletic Adjud        8.30       8.73   1
13 Popa, Robert              99 CSS Tecuci                         8.77   2
14 Cociorva, Alexandro Cost  01 CSS Bacau                          8.95   2
15 Lucaci, Eduard            02 CSS Bacau                          9.12   3
16 Radu, Florin Gabriel      04 CSS Tecuci                         9.14   3
17 Nemteanu, Eusebiu         03 CSS Bacau                          9.62   3

Men Open 60 Meter Dash
============================================================================
Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
1 Balabasciuc, Calin        96 Col. Nat. Campul        7.33       7.32q  1
2 Novac, Alexandru Mihaita  97 CS Stiinta Munic                   7.53q  3
3 Balabasciuc, Daniel       99 Col. Nat. Campul        7.76       7.63q  2
4 Pintilie, Tudor Ioan      98 CSCeahlul P.Neam        7.40       7.66q  1
5 Stoica, Stefan            96 Col. Nat. Campul        7.69       7.68q  2
6 Pomparau, Lucian          99 Col. Nat. Campul        7.59       7.72q  1
7 Bursuc, Alexandru Ioan    99 CSS Bacau                          7.73q  2
8 Ferencz, Balazs           97 CSS Sf. Gheorghe        7.54       7.75q  1
9 Halip, Gavril             99 CSS Radauti             7.87       7.75   2
10 Turusanco, Victor Consta  97 LPS Suceava                        7.82   3
11 Coca, Andrei Alexandru    98 CSS Radauti             7.66       7.84   1
12 Lungu, George             98 LPS Galati                         7.86   3
13 Gafita, Andrei            98 CSCeahlul P.Neam        7.46       7.88   1
14 Boscor, Daniel            98 CS Stiinta Munic                   7.90   3
15 Niculcea, Valentin        99 CSS Radauti             7.78       7.91   2
16 Matyas, Robert Paul       98 CSS Hunedoara                      7.96   3
17 Purcarelu, Tudor Petru    98 CSCeahlul P.Neam        8.09       8.04   2
18 Teodor, Alex Nicusor      99 CSS Bacau                          8.22   3
19 Filip, Alexandru Ioan     99 CA Roman                8.30       8.24   3
19 Olaru, Marius             99 CSS Sf. Gheorghe        7.95       8.24   2
21 Macovei, Daniel Alexandr  96 LPS Suceava                        8.31   3
22 Stoinescu, Johan          98 CS Unirea Focsani       7.90       8.71   2
– Lucanu, Alexandru George  93 CS Stiinta Bacau        7.30       7.44   1

Men Open 60 Meter Dash J3
================================================================================
Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
1 Anton, Alin Ionut         00 LPS Iasi                7.83       7.67
2 Bernad, Mihai Andreas     00 CSS Sf. Gheorghe        7.80       7.71
3 Ocheanu, Costel           00 LPS Focsani             7.71       7.74
4 Cserei, Gyorgy            00 CSS Sf. Gheorghe        7.93       7.92
5 Ciobanu, Paul Constantin  00 CSCeahlul P.Neam        8.20       8.21
6 Fejes, Robert             00 CSS Sf. Gheorghe        8.25       8.31
7 Pintea, Costel            01 LPS Iasi                8.34       8.43
8 Naclad, Robert            00 CSCeahlul P.Neam        8.56       8.48

Men Open 60 Meter Dash
================================================================================
Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
1 Balabasciuc, Calin        96 Col. Nat. Campul        7.32       7.42
2 Novac, Alexandru Mihaita  97 CS Stiinta Munic        7.53       7.47
3 Bursuc, Alexandru Ioan    99 CSS Bacau               7.73       7.62
4 Balabasciuc, Daniel       99 Col. Nat. Campul        7.63       7.67
5 Pintilie, Tudor Ioan      98 CSCeahlul P.Neam        7.66       7.69
6 Pomparau, Lucian          99 Col. Nat. Campul        7.72       7.72
7 Ferencz, Balazs           97 CSS Sf. Gheorghe        7.75       7.77
8 Stoica, Stefan            96 Col. Nat. Campul        7.68       7.79

Men Open 400 Meter Dash
===================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
1 Ursachi, Sebastian Mihai  96 CS Stiinta Munic       50.10      50.04   1
2 Arbunescu, Alexandru Flo  98 LPS Focsani,CSM Foc    54.10      54.16   2
3 Buzdugan, George          98 LPS Focsani            55.90      55.26   4
4 Pupaza, Catalin Mirel     97 CSS Sighisoara         52.30      55.33   2
5 Vasiliu, Mihai Razvan     00 LPS Focsani            56.00      55.45   4
6 Petrila, Rares            98 Col. Nat. Campul       54.90      55.50   3
7 Lupsa, Cristian           98 CSS Sf. Gheorghe       54.54      55.58   2
8 Gheorghias, Razvan Mihai  98 LPS Focsani            56.40      55.87   5
9 Cazacu, Razvan Iulian     98 CSS Bacau              55.30      55.97   3
10 Coroeanu, Andrei Eduard   99 LPS Iasi               57.26      56.29   7
11 Cornea, Stefan            97 CSS Radauti            57.00      57.22   6
12 Matyas, Robert Paul       98 CSS Hunedoara                     57.24  12
13 Boscor, Daniel            98 CS Stiinta Munic       57.00      57.29   7
14 Tarita, Gheorghita Razva  97 Col. Nat. Campul       57.40      57.68   8
15 Dogaru, Victoras Ionut    97 LPS Focsani            56.15      57.84   4
16 Poghirc, Sebastian        98 LPS Suceava                       58.27  11
17 Lazar, Richard Cosmin     98 LPS Focsani            56.70      58.32   6
18 Beldie, Cristian          98 Col. Nat. Campul       57.20      58.63   7
19 Simionescu, Iulian Valen  00 CSM Dorna              53.47      58.66   2
20 Bursuc, Alex George       99 Col. Nat. Campul                  58.74  13
21 Seretan, Robert Cristian  99 CSS Sf. Gheorghe       56.43      59.07   5
22 Todiras, Gabriel          97 LPS Suceava                       59.10  11
23 Avramoaei, Razvan Daniel  98 LPS Suceava                       59.23  12
24 Costea, Dragos            99 LPS Iasi               57.30      59.40   7
25 Ciobanu, Andrei           98 LPS Galati                        59.84  10
26 Farcasel, Emilian         98 CA Roman                          59.96  13
27 Duca, Sebastian           99 CSS Hunedoara          55.87      60.30   3
28 Sirbu, Manuel Laurentiu   00 LPS Focsani            62.00      60.46  10
29 Prelipceanu, Dumitru Ale  01 LPS Iasi               59.80      61.01   9
30 Pitic, Florin             00 CSS Radauti            65.67      61.17  10
31 Costea, Andrei Constanti  00 CSS Radauti            60.00      61.23   9
32 Gutu, Constantin          99 CSCeahlul P.Neam       58.00      61.24   8
33 Bors, Constantin Daniel   98 CSS Barlad             56.30      61.43   4
34 Dobre, Mihai Iulian       97 LPS Galati                        61.44  13
35 Filip, Alexandru Ioan     99 CA Roman               26.31      61.54   8
36 Simpetru, Lucian          00 LPS Focsani            62.00      61.87  10
37 Chiper, Cosmin Eusebiu    01 CSS Bacau                         63.27  13
38 Balas, Alexandru Marius   00 CS Unirea Focsani      57.00      63.35   6
39 Pomirleanu, Andrei        01 LPS Botosani                      63.68  14
40 Secman, Stelian           01 CSS Radauti            59.87      63.74   9
41 Fanaru, Victor Daniel     01 CSS Bacau                         64.68  14
42 Imbrea, Cosmin            99 CSS Sf. Gheorghe                  64.91  12
43 Juganaru, Adrian Gabriel  98 CSS Sf. Gheorghe                  65.08  12
44 Chirileanu, Emil          99 CSCeahlul P.Neam       59.50      65.92   9
45 Petrariu, Florin Mihaita  01 LPS Suceava                       68.53  14
46 Vintila, Gabriel          01 CSS Galati                        68.62  11
47 Ciupariu, Denis Constant  98 LPS Suceava                       70.12  11
48 Toth, Ioni                02 CSS Hunedoara                     71.52  14
– Niculcea, Valentin        99 CSS Radauti            56.45        DNF   5
– Halip, Gavril             99 CSS Radauti            57.80        DNF   8
– Trofin, Andrei Ciprian    91 CS Stiinta Munic,SC    50.00      51.12   1
– Frumuz, Florin Andrei     93 CS Stiinta Bacau       55.85      51.77   1

Men Open 1500 Meter Run
===================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
1 Rusu, Dorin Andrei        98 CSS Radauti,CSM Dor             4:06.59   4
2 Miturca, Andrei Constant  97 LPS Iasi             3:58.86    4:07.39   1
3 Asmarandi, Alexandru Ali  98 LPS Iasi             4:02.36    4:10.91   1
4 Vijiila, Mircea Ilie      98 CS Stiinta Munic     4:18.20    4:13.59   1
5 Mihaescu, Claudiu Daniel  00 CSM Dorna            4:15.00    4:17.34   1
6 Grigore, Ion Iacob        99 CS Telecom-Petro     4:14.00    4:17.58   1
7 Timpau, Laurentiu Consta  97 CSM Suceava          4:04.00    4:18.38   1
8 Antonesi, Nicusor         96 Col. Nat. Campul     4:19.00    4:21.68   1
9 Amarandei, Alexandru      98 LPS Botosani                    4:22.03   4
10 Miklos, Rares Imre        98 CSS Sighisoara,CAM   4:20.00    4:24.82   1
11 Lostun, Alexandru Gabrie  98 LPS Suceava                     4:25.92   5
12 Copcea, Ilie              99 LPS Iasi             4:25.30    4:28.97   2
13 Murariu, Liviu Mihai      98 LPS Botosani                    4:29.98   5
14 Alunguleasa, Alexandru    97 Col. Nat. Campul     4:27.00    4:31.40   2
15 Rafaila, Raul Mihai       98 CSS Sighisoara,CAM   4:31.00    4:33.80   2
16 Cochior, Mihai            99 SCM Bacau            4:20.12    4:33.86   2
17 Cartas, Florin Daniel     00 ACS Arena 2011       4:24.22    4:34.11   1
18 Buliga, Dumitru Daniel    96 Col. Nat. Campul     4:24.00    4:34.53   2
19 Gheorghiu, Toni Gabriel   98 CSS Barlad           4:34.00    4:34.69   2
20 Hanganu, Mihai            97 Col. Nat. Campul     4:33.00    4:35.14   2
21 Miron, Alexandru          99 CSM Dorna            4:17.00    4:35.18   2
22 Ioan, Florin Madalin      98 CSS Barlad           4:13.00    4:36.49   1
23 Niculcea, Costel          00 CSS Radauti,CSM Dor  4:45.26    4:37.87   3
24 Radoi, Gabriel Marius     00 CS Telecom-Petro     4:37.00    4:37.88   3
25 Popa, Nicolae Raul        01 CSS Sighisoara       4:41.00    4:38.40   3
26 Bularda, Gabriel          99 CSM Dorna            4:28.00    4:40.37   2
27 Popa, George Cosmin       96 LPS Focsani,CSM Foc             4:43.12   3
28 Neagu, Denis Constantin   01 CS Stiinta Munic     4:38.00    4:45.85   3
29 Murgu, Dumitru            98 LPS Botosani                    4:46.62   5
30 Voican, Tudor Mihai       01 CSS Sighisoara       4:41.00    4:50.40   3
31 Voican, Andrei            98 CSS Sighisoara       4:40.00    4:50.41   3
32 Pomirleanu, Andrei        01 LPS Botosani                    4:50.84   5
33 Simiuc, Vlad Ionut        00 CS Stiinta Munic     4:50.00    4:51.43   3
34 Duma, Emanuel Andrei      00 CSS Sighisoara       4:55.00    4:51.84   4
35 Melniciuc, Iulian Andrei  02 LPS Galati                      4:52.26   4
36 Bivolaru, Daniel          01 CS Telecom-Petro     4:52.00    4:53.03   4
37 Lupu, Andrei              02 LPS Botosani                    4:54.90   5
38 Popa, Marius Valentin     02 CSS Sighisoara       4:50.00    4:55.54   3
39 Andronescu, Laurentiu Mi  00 CSS Galati                      4:56.53   5
40 Olariu, Gabriel Razvan    01 CSS Sighisoara       4:55.00    4:57.78   4
41 Iesanu, Sebastian         00 CSM Dorna                       5:00.64   4
42 Liscan, Catalin Sebastia  99 LPS Botosani                    5:00.79   5
43 Briusor, Sebastian Razva  03 LPS Botosani                    5:02.54   5
44 Mihalcea, Robert          01 CSM Dorna            4:34.00    5:07.20   2
45 Secman, Stelian           01 CSS Radauti          4:59.00    5:18.74   4
46 Axinte, Ionel Aurelian    03 CSM Dorna                       5:24.00   5
47 Ion, Claudiu              01 CSS Galati                      5:26.61   4
48 Popa, Constantin Razvan   04 ACS Arena 2011                  5:29.29   5
49 Prasneac, Alexandru       06 CSM Dorna                       6:18.47   4
– Tiru, Mircea Pavel        99 Col. Nat. Campul     4:48.00        DNF   3
– Rapanu, George Valentin   00 CSS Barlad           4:49.00        DNF   3

Men Open 4×200 Meter Stafeta
================================================================================
Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
1 CSS Radauti  ‘A’                                             1:46.34
1) Coca, Andrei Alexandru 98       2) Halip, Gavril 99
3) Niculcea, Valentin 99           4) Secman, Stelian 01
2 Col. Nat. Campulung Mold.  ‘A’                               1:48.28
1) Balabasciuc, Calin 96           2) Pomparau, Lucian 99
3) Beldie, Cristian 98             4) Balabasciuc, Daniel 99
3 LPS Botosani  ‘A’                                            1:51.98
1) Amarandei, Alexandru 98         2) Murariu, Liviu Mihai 98
3) Murgu, Dumitru 98               4) Liscan, Catalin Sebastian 99
– LPS Focsani  ‘A’                                                 DNF
1) Buzdugan, George 98             2) Lazar, Richard Cosmin 98
3) Gheorghias, Razvan Mihaita 98   4) Arbunescu, Alexandru Florin 98
– CS Stiinta Municipal Bc.  ‘A’                                1:47.27

Men Open Inaltime
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Ionescu, Sorin Florin     99 LPS Iasi                          1.90m
2 Dulan, Andrei             98 Col. Nat. Campul                  1.80m
3 Teodor, Alex Nicusor      99 CSS Bacau                         1.70m
4 Plesca, Paul Richard      99 Col. Nat. Campul                  1.70m
5 Finis, Mircea Albert      01 LPS Iasi               1.65m      1.65m
6 Tampau, Cosmin Constanti  99 CSS Bacau                         1.60m
6 Rusu, Stefanel Nicu       00 CSS Bacau                         1.60m
8 Popovici, Sebastian       00 LPS Suceava                       1.45m

Men Open Prajina
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Scanteianu, Sebastian Ma  98 LPS Iasi                          3.50m

Men Open Triplusalt
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Tampau, Cosmin Constanti  99 CSS Bacau                        12.13m
2 Rusu, Stefanel Nicu       00 CSS Bacau                        12.04m
3 Popa, Vasile              97 CSS Tecuci                       11.46m

Men Open Greutate 5kg
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Apostu, Ionut             98 CSS Tecuci                       15.33m
2 Nistor, Serban Constanti  99 LPS Roman             13.60m     13.70m
3 Petroaie, Bogdan          00 LPS Suceava                      11.62m
4 Olaru, Marius             99 CSS Sf. Gheorghe                  9.76m

Men Open Greutate 4Kg
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Petroaie, Bogdan          00 LPS Suceava                      12.96m
2 Pavelescu, Florin         01 CSCeahlul P.Neam                 11.35m
3 Aionesei, Marius          00 CA Roman               9.85m      9.38m
4 Atodiresei, Dragos        00 CA Roman               9.68m      8.51m
5 Mocanasu, Alin Florin     02 CA Roman                          7.90m

Men Open Greutate 6kg
================================================================================
Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Flocea, Florin            96 Col. Nat. Campul                  8.95m
2 Popa, Vasile              97 CSS Tecuci                        8.23m

1000 M MARS COPII 1 cronometraj manual
1    Hanganu Anamaria 2002 CSM Onesti        5.13.00.
2    Enache Bianca 2002 CSM Onesti        5.42.00

2000 M MARS J3
1    Munteanu Loredana 2000 CSM Onesti        10.32.00
2    Marian Elora 2001 SCM Bacau        10.41.00
3    Lungu Elena 2001 CSM Onesti        10.49.00

3000 M MARS J2
1    Lungu Nicoleta 1998 CSM Onesti        15.23.00
2    Puiu Andreea 1999 CSM Onesti        15.42.00

3000 M MARS TINERET
1    Puscasu Mihaela 1995 CSM Onesti        14.28.00

  Duminica, Reuniunea II    

Women Open 200 Meter Dash
==========================================================================
Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
1 Volf, Diana Ioana         98 CSS Bacau,CS Stiint      26.51   1
2 Grigoras, Georgiana Mada  97 LPS Iasi                 27.10   1
3 Lupu, Elena Giorgiana     96 ACS Arena 2011           27.53   1
4 Calugarean, Cristina Mar  99 CSS Radauti              27.68   2
5 Szucs, Noemi              97 CSS Sf. Gheorghe         28.03   2
6 Capatina, Georgiana Iuli  99 LPS Iasi                 28.68   4
6 Mitu, Bianca Elena        00 CSCeahlul P.Neam         28.68   3
8 Avasiloaiei, Gabriela La  99 CSCeahlul P.Neam         28.78   2
9 Dorobantu, Marina Cosmin  99 CSS Hunedoara            28.86   3
10 Calistru, Alexandra Ioan  99 CA Roman                 29.30   8
11 Szederjessi, Sara Cristi  01 CSS Sighisoara           29.46   3
12 Frangulea, Nerina Teona   01 CSCeahlul P.Neam         29.47   4
13 Maekawa, Yuna             02 CSS Bacau                29.65   8
14 Olaru, Catalina Gabriela  01 CS Unirea Focsani        29.66   4
15 Alecu, Iolanda            00 CSCeahlul P.Neam         29.71   5
16 Scurtu, Sarah             02 CSS Hunedoara            29.77  11
17 Velea, Oana Georgiana     02 CSCeahlul P.Neam         29.94  12
18 Tataru, Maria Lorena      03 CSS Bacau                30.00   6
19 Imbuzan, Cerasela         01 CSS Hunedoara            30.02   7
20 Verman, Ramona            04 CSS Bacau                30.19  10
21 Sadoveac, Ana Adriana     00 LPS Suceava              30.21  11
22 Cocu, Ioana Iuliana       03 CSS Bacau                30.25   7
23 Cherciu, Elena            98 CS Unirea Focsani        30.34   5
24 Racovita, Larisa Loredan  00 CSS Hunedoara            30.41   5
25 Cionadi, Stefania Otilia  00 CSS Hunedoara            30.47  10
26 Popa, Nicoleta Lacramioa  02 CSS Bacau                30.65  12
27 Vartolomei, Gabriela      00 CS Unirea Focsani        30.69   6
28 Paltinel, Ioana Madalina  01 CSS Bacau                31.08  11
29 Rosu, Theodora Daniela    03 CSS Bacau                31.10   9
30 Croitoru, Claudia         00 CSS Hunedoara            31.11   7
31 Mark, Henrietta           01 CSS Sf. Gheorghe         31.16   4
32 Bucur, Cezara             02 CSS Hunedoara            31.54   8
33 Grama, Raluca             00 CSCeahlul P.Neam         31.69   6
34 Ciocarlan, Otilia         01 CSCeahlul P.Neam         32.19  10
35 Ilinoiu, Corina           04 AS Vointa Odobesti       32.20  12
36 Babei, Iulia Andreea      00 CSS Hunedoara            32.21   5
37 Valeanu, Paula Lacramioa  00 CSM Suceava              33.21  11
38 Csakany, Renata Rebeka    01 CSS Sf. Gheorghe         33.97   6
39 Mavroian, Alexandra Eric  04 CSS Tecuci               34.53  12
40 Gaman, Elisa              01 CSM Pascani              36.42   9
– Zaizan, Alina             88 CS Stiinta Munic         25.81   1

Women Open 800 Meter Run
==========================================================================
Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
1 Murariu, Corina           00 LPS Suceava,CSM Dor    2:19.42   1
2 Strutinschi, Elena Otili  96 CS Stiinta Munic       2:19.87   1
3 Babei, Emilia Nicoleta    97 CSS Hunedoara          2:24.09   1
4 Calistru, Alexandra Ioan  99 CA Roman               2:28.50   7
5 Virlan, Diana Ionela      01 LPS Vaslui             2:30.33   1
6 Calin, Ana Maria Carmen   99 CSS Barlad             2:32.12   2
7 Spinu, Maria Monica       99 LPS Vaslui             2:32.91   1
8 Spiridon, Izabela         01 LPS Vaslui             2:33.18   2
9 Cocor, Steluta Alina      02 CSS Bacau              2:34.04   4
10 Bratu, Mirela Gabriela    01 CS Telecom-Petro,CS    2:35.06   6
11 Nedelea, Georgiana        01 LPS Vaslui             2:37.33   4
12 Bleoju, Aura              99 CSS Barlad             2:38.07   1
13 Popescu, Teodora Miruna   01 CSS Barlad             2:38.91   2
14 Dobos, Claudia Roberta    99 CSM Suceava            2:39.69   2
15 Rusu, Andreea             00 CSS Barlad             2:39.86   2
16 Ponea, Mihaela Gabriela   01 LPS Vaslui             2:41.79   3
17 Angelescu, Diana Georgia  00 CSM Suceava,LPS Suc    2:41.85   6
18 Pancescu, Malvina         99 CS Stiinta Munic       2:41.91   2
19 Avadanei, Andra Sevora    01 CS Stiinta Munic       2:42.48   3
20 Buzdugan, Gabriela Mariu  03 LPS Vaslui             2:42.54   5
21 Munteanu, Cornelia Maria  03 CSS Bacau              2:43.81   4
22 Fainaru, Cosmina          99 CS Stiinta Munic       2:44.98   3
23 Andone, Carmen Alina      01 ACSCondorulLil         2:45.37   6
24 Gagea, Mihaela Andreea    01 LPS Iasi               2:45.56   2
25 Andrei, Elena             02 CS Atletic Adjud       2:45.80   4
26 Simion, Laura Mihaela     98 LPS Vaslui             2:45.90   1
27 Gaia, Stefana             02 ACSCondorulLil         2:48.80   6
28 Mitrut, Ana Maria         04 ACSCondorulLil         2:49.78   7
29 Nita, Ionela              00 CSS Barlad             2:50.16   3
30 Postolache, Andreea       99 CSS Barlad             2:50.35   3
31 Popa, Roxana              00 ACSCondorulLil         2:50.46   5
32 Arteni, Teodora Adina     02 LPS Vaslui             2:50.86   5
33 Zaharia, Iuliana          98 LPS Galati             2:51.22   4
34 Veverita, Andreea Bianca  00 LPS Galati             2:52.04   3
35 Aghachi, Catalina         04 SCM Bacau              2:54.38   7
36 Florea, Denisa Georgiana  00 LPS Galati             2:54.66   3
37 Scheuleac, Paula Georgia  97 Col. Nat. Campul       2:57.40   4
38 Ciocoiu, Georgiana Sorin  04 ACSCondorulLil         2:58.40   7
39 Costiuc, Maria            01 CSM Dorna              2:58.88   6
40 Mihalachioaie, Adina      01 ACSCondorulLil         3:03.03   6
41 Stoean, Elena Denisa      04 CSM Dorna              3:03.21   6
42 Haja, Georgiana           04 CSM Dorna              3:06.25   7
43 Stoean, Georgiana Gabrie  03 CSM Dorna              3:06.87   5
44 Cartas, Bianca Elena      05 ACS Arena 2011         3:06.94   5
45 Gordiciuc, Veronica Eman  03 CSM Dorna              3:11.09   7
46 Stoian, Claudia           05 CSM Dorna              3:21.62   7
47 Ciobanu, Alexandra        05 CSM Dorna              3:23.73   6
48 Monocea, Madalina         06 CSM Dorna              3:27.27   5
– Blanaru, Maria            03 LPS Vaslui                 DNF   7
– Chiforiuc, Gabriela       99 Col. Nat. Campul           DNF   4

Women Open 3000 Meter Run
==========================================================================
Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
1 Doroftei, Gabriela Andre  98 CSM Suceava           10:00.67   1
2 Mocanu, Iasmina Gabriela  99 LPS Vaslui,CS Viito   10:25.52   2
3 Aparaschivei, Olguta Ral  97 CSCeahlul P.Neam,LP   10:39.05   1
4 Botez, Andra Elena        00 SCM Bacau             10:50.94   1
5 Nisioi, Cornelia Maria    99 CSM Suceava           10:55.64   1
6 Sandu, Andrada Elena      03 ACS Arena 2011        11:09.80   2
7 Vintu, Paula Alina        00 CSM Dorna             11:25.28   1
8 Jaleru, Isabela Cristina  02 ACS Arena 2011        11:39.97   2
9 Bocaneala, Dorina         01 LPS Galati            11:58.39   2
10 Sima, Elena               98 LPS Vaslui,CSM Ones   12:04.35   1
11 Munteanu, Bianca Nicolet  01 LPS Vaslui            12:07.06   2
– Ailoaie, Maria            96 AS Vointa Odobesti         DNF   2
– Lungu, Ionela             00 LPS Vaslui                 DNF   2
– Marmeliuc, Rebeca Maria   99 LPS Suceava                DNF   2

Women Open 60 Meter Garduri J3
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
1 Diac, Carmen Ioana        01 CSS Bacau                11.45
2 Maftei, Daniela           01 CSM Pascani              13.11
3 Burlacu, Rebeca Petronel  01 CSM Pascani              13.79

Women Open 60 Meter Garduri J2
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
1 Volf, Diana Ioana         98 CSS Bacau,CS Stiint       9.04

Women Open 4×400 Meter Stafeta
=======================================================================
Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
1 CSM Suceava  ‘A’                                    4:32.18
1) Angelescu, Diana Georgiana 00   2) Dobos, Claudia Roberta 99
3) Doroftei, Gabriela Andreea 98   4) Nisioi, Cornelia Maria 99
2 CSS Hunedoara  ‘A’                                  4:32.20
1) Babei, Emilia Nicoleta 97       2) Dorobantu, Marina Cosmina 99
3) Racovita, Larisa Loredana 00    4) Babei, Iulia Andreea 00
3 CSS Bacau  ‘B’                                      4:35.36
1) Munteanu, Cornelia Maria 03     2) Popa, Nicoleta Lacramioara 02
3) Verman, Ramona 04               4) Cocor, Steluta Alina 02
4 CSS Bacau  ‘A’                                      4:35.99
1) Diac, Carmen Ioana 01           2) Topliceanu, Vanessa Georgiana 0
3) Dragomir, Carmen Maria 00       4) Fintina, Bianca Raluca 01
5 CS Stiinta Municipal Bc.  ‘A’                       4:40.20
1) Fainaru, Cosmina 99             2) Avadanei, Andra Sevora 01
3) Feldes, Dalida 01               4) Pancescu, Malvina 99

Women Open Inaltime
================================================================
Name                    Year Team                    Finals
================================================================
1 Topliceanu, Vanessa Geor  01 CSS Bacau                1.45m
2 Verman, Ramona            04 CSS Bacau                1.45m
3 Biro, Andreea Elena       02 CSS Bacau                1.40m
4 Farcas, Sandra Ana        00 CA Roman                 1.35m
5 Bodnar, Anca              00 LPS Iasi                 1.35m
6 Suto, Kriszta Zsofia      01 CSS Sf. Gheorghe         1.25m
7 Ciobanu, Ramona Alexandr  02 CSS Bacau                1.25m

Women Open Lungime
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
1 Lupu, Elena Giorgiana     96 ACS Arena 2011           5.13m
2 Dragomir, Carmen Maria    00 CSS Bacau                4.97m
3 Diac, Carmen Ioana        01 CSS Bacau                4.75m
4 Paltinel, Ioana Madalina  01 CSS Bacau                4.57m
5 Dospin, Alexia Ioana      03 CSS Bacau                4.28m
6 Bezarau, Bianca           00 CSS Bacau                4.27m
7 Suto, Kriszta Zsofia      01 CSS Sf. Gheorghe         4.10m
8 Maftei, Daniela           01 CSM Pascani              3.92m
9 Burlacu, Rebeca Petronel  01 CSM Pascani              3.85m
10 Csakany, Renata Rebeka    01 CSS Sf. Gheorghe         3.75m
11 Gaman, Elisa              01 CSM Pascani              3.60m

Men Open 200 Meter Dash
==========================================================================
Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
1 Ursachi, Sebastian Mihai  96 CS Stiinta Munic         23.71   9
2 Balabasciuc, Calin        96 Col. Nat. Campul         24.12   1
3 Pupaza, Catalin Mirel     97 CSS Sighisoara           24.77   1
4 Balabasciuc, Daniel       99 Col. Nat. Campul         24.93   3
5 Pintilie, Tudor Ioan      98 CSCeahlul P.Neam         24.97   1
6 Novac, Alexandru Mihaita  97 CS Stiinta Munic         25.16   7
7 Halip, Gavril             99 CSS Radauti              25.50   4
8 Bernad, Mihai Andreas     00 CSS Sf. Gheorghe         25.76   4
9 Coca, Andrei Alexandru    98 CSS Radauti              25.77   2
10 Pomparau, Lucian          99 Col. Nat. Campul         25.79   5
11 Lungu, George             98 LPS Galati               25.89   2
12 Plesca, Paul Richard      99 Col. Nat. Campul         25.96   5
13 Niculcea, Valentin        99 CSS Radauti              25.97   3
14 Stoica, Stefan            96 Col. Nat. Campul         26.12   3
15 Purcarelu, Tudor Petru    98 CSCeahlul P.Neam         26.13   5
16 Beldie, Cristian          98 Col. Nat. Campul         26.17   4
17 Matyas, Robert Paul       98 CSS Hunedoara            26.25  12
18 Boscor, Daniel            98 CS Stiinta Munic         26.33  14
19 Seretan, Robert Cristian  99 CSS Sf. Gheorghe         26.43   3
20 Gafita, Andrei            98 CSCeahlul P.Neam         27.35   6
21 Pintea, Costel            01 LPS Iasi                 27.58   8
22 Farcasel, Emilian         98 CA Roman                 27.59  12
23 Fejes, Robert             00 CSS Sf. Gheorghe         27.74   6
24 Ciobanu, Paul Constantin  00 CSCeahlul P.Neam         27.86   8
25 Balas, Alexandru Marius   00 CS Unirea Focsani        28.08   7
26 Pitic, Florin             00 CSS Radauti              28.11   7
27 Chirileanu, Emil          99 CSCeahlul P.Neam         28.15  15
28 Stoinescu, Johan          98 CS Unirea Focsani        28.19   8
29 Chiper, Cosmin Eusebiu    01 CSS Bacau                28.45  10
30 Dobrescu, Mario Alexandr  04 CS Atletic Adjud         28.66  10
31 Padina, Petrica Valeriu   01 CS Atletic Adjud         29.08  10
32 Juganaru, Adrian Gabriel  98 CSS Sf. Gheorghe         29.22  12
33 Imbrea, Cosmin            99 CSS Sf. Gheorghe         29.24  14
34 Popa, Robert              01 CSS Tecuci               29.25  12
35 Suiu, Marius Nicolae      01 LPS Suceava              29.44  13
36 Fanaru, Victor Daniel     01 CSS Bacau                29.93  13
37 Ciupariu, Denis Constant  98 LPS Suceava              30.21  15
38 Radu, Florin Gabriel      04 CSS Tecuci               30.42  14
39 Toth, Ioni                02 CSS Hunedoara            30.98  15
– Simpetru, Lucian          00 LPS Focsani                DNF   7
– Sirbu, Manuel Laurentiu   00 LPS Focsani                DNF   6
– Frumuz, Florin Andrei     93 CS Stiinta Bacau         23.27   9
Men Open 800 Meter Run
==========================================================================
Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
1 Miturca, Andrei Constant  97 LPS Iasi               1:59.03   1
2 Ursachi, Sebastian Mihai  96 CS Stiinta Munic       2:00.56   1
3 Asmarandi, Alexandru Ali  98 LPS Iasi               2:01.04   1
4 Mihaescu, Claudiu Daniel  00 CSM Dorna              2:05.75   1
5 Ioan, Florin Madalin      98 CSS Barlad             2:07.11   1
6 Popescu, Daniel Ionel     98 CSS Tg.Neamt           2:07.70   2
7 Antonesi, Nicusor         96 Col. Nat. Campul       2:09.18   2
8 Petrila, Rares            98 Col. Nat. Campul       2:09.94   3
9 Buliga, Dumitru Daniel    96 Col. Nat. Campul       2:10.27   3
10 Cazacu, Razvan Iulian     98 CSS Bacau              2:10.38   1
11 Poghirc, Sebastian        98 LPS Suceava            2:11.07   6
12 Coroeanu, Andrei Eduard   99 LPS Iasi               2:13.03   3
13 Niculcea, Costel          00 CSS Radauti,CSM Dor    2:13.68   4
14 Simionescu, Iulian Valen  00 CSM Dorna              2:14.61   2
15 Todiras, Gabriel          97 LPS Suceava            2:15.36   6
16 Costea, Dragos            99 LPS Iasi               2:15.76   3
17 Alunguleasa, Alexandru    97 Col. Nat. Campul       2:15.86   3
18 Avramoaei, Razvan Daniel  98 LPS Suceava            2:16.68   6
19 Tarita, Gheorghita Razva  97 Col. Nat. Campul       2:16.84   4
20 Bursuc, Alex George       99 Col. Nat. Campul       2:18.55   4
21 Boscor, Daniel            98 CS Stiinta Munic       2:19.11   4
22 Gutu, Bogdan              00 CS Atletic Adjud       2:19.14   4
23 Copcea, Ilie              99 LPS Iasi               2:19.23   2
24 Simiuc, Vlad Ionut        00 CS Stiinta Munic       2:19.83   4
25 Dobre, Mihai Iulian       97 LPS Galati             2:21.26   6
26 Neagu, Denis Constantin   01 CS Stiinta Munic       2:22.01   5
27 Bivolaru, Daniel          01 CS Telecom-Petro       2:22.84   5
28 Tiru, Mircea Pavel        99 Col. Nat. Campul       2:27.16   4
29 Secman, Stelian           01 CSS Radauti            2:29.90   5
30 Petrariu, Florin Mihaita  01 LPS Suceava            2:33.38   6
31 Axinte, Ionel Aurelian    03 CSM Dorna              2:33.44   7
32 Rapanu, George Valentin   00 CSS Barlad             2:34.42   3
33 Popa, Constantin Razvan   04 ACS Arena 2011         2:42.66   7
34 Iesanu, Sebastian         00 CSM Dorna              2:44.49   5
35 Prasneac, Alexandru       06 CSM Dorna              3:10.96   6
– Vasiliu, Mihai Razvan     00 LPS Focsani                DNF   4
– Pitic, Florin             00 CSS Radauti                DNF   5
– Lupsa, Cristian           98 CSS Sf. Gheorghe           DNF   2
– Lucanu, Alexandru George  93 CS Stiinta Bacau           DNF   1
– Hanganu, Mihai            97 Col. Nat. Campul           DNF   3
– Bors, Constantin Daniel   98 CSS Barlad                  DQ   2
– Bisca, Claudiu            93 CS Stiinta Bacau       1:57.46   1

Men Open 3000 Meter Run
==========================================================================
Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
1 Rusu, Dorin Andrei        98 CSS Radauti,CSM Dor    8:45.40   2
2 Grigore, Ion Iacob        99 CS Telecom-Petro       9:17.93   1
3 Vijiila, Mircea Ilie      98 CS Stiinta Munic       9:21.93   1
4 Miklos, Rares Imre        98 CSS Sighisoara,CAM     9:25.53   1
5 Cochior, Mihai            99 SCM Bacau              9:45.09   1
6 Bularda, Gabriel          99 CSM Dorna              9:49.91   1
7 Lostun, Alexandru Gabrie  98 LPS Suceava            9:51.23   2
8 Popa, Nicolae Raul        01 CSS Sighisoara        10:06.76   2
9 Radoi, Gabriel Marius     00 CS Telecom-Petro      10:10.68   2
10 Miron, Alexandru          99 CSM Dorna             10:18.70   1
11 Cartas, Florin Daniel     00 ACS Arena 2011        10:20.46   1
12 Rafaila, Raul Mihai       98 CSS Sighisoara,CAM    10:21.82   1
13 Agafitei, George          00 CSS Tg.Neamt          10:23.02   2
14 Duma, Emanuel Andrei      00 CSS Sighisoara        10:23.67   2
15 Voican, Tudor Mihai       01 CSS Sighisoara        10:25.57   2
16 Olariu, Gabriel Razvan    01 CSS Sighisoara        10:31.98   2
17 Voican, Andrei            98 CSS Sighisoara        10:35.59   1
18 Popa, Marius Valentin     02 CSS Sighisoara        10:42.38   1
19 Farcasel, Emilian         98 CA Roman              11:08.04   2
20 Mihalcea, Robert          01 CSM Dorna             12:03.43   2
21 Tamas, Malin              98 CA Roman              12:32.56   2
22 Scortanu, Rares           00 CA Roman              12:57.07   2
– Timpau, Laurentiu Consta  97 CSM Suceava                DNF   1
– Gheorghiu, Toni Gabriel   98 CSS Barlad                 DNF   1

Men Open 60 Meter Garduri J2
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
1 Tampau, Cosmin Constanti  99 CSS Bacau                 9.69

Men Open 60 Meter Garduri J3
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
1 Anton, Alin Ionut         00 LPS Iasi                  9.21
2 Popa, Robert              01 CSS Tecuci               11.89

Men Open 4×400 Meter Stafeta
=======================================================================
Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
1 Col. Nat. Campulung Mold.  ‘A’                      3:51.54
1) Balabasciuc, Calin 96           2) Tarita, Gheorghita Razvan 97
3) Beblea, Marian Ionut 97         4) Petrila, Rares 98
2 CSM Dorna  ‘A’                                      3:52.38
1) Mihaescu, Claudiu Daniel 00     2) Simionescu, Iulian Valentin 00
3 LPS Focsani  ‘A’                                    3:56.42
1) Simpetru, Lucian 00             2) Sirbu, Manuel Laurentiu 00
3) Ocheanu, Costel 00              4) Vasiliu, Mihai Razvan 00

Men Open Lungime
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
1 Turusanco, Victor Consta  97 LPS Suceava              6.17m
2 Ocheanu, Costel           00 LPS Focsani              5.87m
3 Ferencz, Balazs           97 CSS Sf. Gheorghe         5.79m
4 Teodor, Alex Nicusor      99 CSS Bacau                5.61m
5 Ciobanu, Andrei           98 LPS Galati               5.44m
6 Finis, Mircea Albert      01 LPS Iasi                 5.15m
7 Prelipceanu, Dumitru Ale  01 LPS Iasi                 4.94m
8 Dobrescu, Mario Alexandr  04 CS Atletic Adjud         4.85m

Foto si rezultate: Tudorel Gherase (AJA Bacau, DJST Bacau)

 

Etichete:, , , , , , ,

Articole asemanatoare

Leave a Reply

© 2019 Jurnal Sportiv. All Rights Reserved. Autentificare

- Designed by Marius TRANDAFIR

ziare | sportul.com | Bloguri, Bloggeri si Cititori | ziare.org