Home » Bacau, Locale, National, Volei » Bacauancele continua seria victoriilor in Campionatul National de volei junioare: 6 din 6!!!

css bacau volei cadete Duminica, CSS Bacau a intalnit in deplasare formatia CSS Unirea Iasi, singura echipa ce a reusit sa castige in fata bacauancelor un set in aceasta seria A din cadrul Campionatului National de volei feminin divizia junioare.

Fara infrangere si punct pierdut in aceasta serie, bacauancele urmareau cea de-a sasea victorie in grupa. Oaspetele au condus cu 15-8 in primul set, dar iesencele s-au apropiat la 13-15. A urmat o dominare categorica a bacauancelor care se impun in primul act cu 25-15.

Tot formatia oaspete a condus in setul secund, cu 15-10, gazdele reusind totusi sa egaleze cu 5 puncte consecutive obtinute. Iar a urmat o dominare a bacauancelor, care isi adjudeca si cel de-al doilea act, cu 25-17. Ultimul set a fost fara istoric, 25-14 pentru CSS Bacau, iar elevele antrenate de Traian Snel au un parcurs fara greseala in campionat, 6 victorii in 6 partide si punctaj maxim.

“A fost un meci foarte bun. Am fost multumit de toate aspectele jocului. Am servit, am preluat, am blocat si am atacat foarte bine” ne-a precizat antrenorul formatiei bacauane.

CSS Bacau mai are de disputat un singur meci in acest an, “acasa”, in compania formatiei LPS CSS Suceava. In partida tur, bacauancele s-au impus cu 3-0 (25-15, 25-10, 25-16).

CSS Bacau: Echipa de start – Ioana Sentes (capitan), Alexandra Blaga, Cezara Stanciu, Rafaela Toma, Laura Pupaza, Bianca Nita, Anghel Mara (libero). Au mai jucat: Isabela Demsa, Alexandra Bacoiu, Alexandra Cucu, Madalina Boboc si Oana Popescu.

Etichete:, , , ,