Home » National, Volei » CSS Bacau si Steaua Bucuresti, victorii in prima etapa a turneului semifinal de volei juniori

steaua bucuresti css 1 constanta volei juniori La Sala Sporturilor Bacau s-a disputat vineri, prima etapa de volei masculin divizia Juniori.

Primul meci al zilei a fost si cel mai echilibrat, bacauanii si nemtenii lungind meciul la 5 seturi. Bacauanii, cu un serviciu superior, au castigat primul set cu 25-16., dar nemtenii si-au intrat in ritm si au reusit sa-si adjudece urmatoarele doua acte, 25-22 si 26-24.
Bacauanii nu au cedat reusind egalarea dupa ce s-au impus categoric in setul 4, fiind nevoie de set decisiv pentru a decide invingatoarea.  Gazdele au fost mai constante in ultimul set si au obtinut 2 puncte foarte importante in ecuatia calificarii.

In celalalt joc al zilei, Steaua Bucuresti (foto) a rezolvat meciul in 3 seturi in fata celor de la CSS 1 Constanta, bucurestenii aratand un joc “inchegat” cu multe executii spectaculoase.

Iata rezultatele inregistrate vineri si clasamentul dupa prima etapa:

CSS Bacau – LPS Piatra Neamt   3-2 (25-16, 22-25, 24-26, 25-13, 15-12)

Steaua Bucuresti – CSS 1 Constanta   3-0 (25-13,25-18, 25-22)

Clasament: 1) Steaua 3 p.; 2) CSS Bacau 2 p.; 3) LPS Piatra Neamt 1 p.; 4) CSS 1 Constanta 0 p.;