Home » Bacau, Fotbal, Locale, National » Declaratiile celor doi antrenori dupa partida Sport Club Bacau – Unirea Slobozia 0-1

Adrian Mihalcea

Adrian Mihalcea (Unirea Slobozia): “Putea fi o diferenta mult prea mare, dar m-as multimi la fiecare meci cu 1-0. Emotii au fost pe tot parcursul meciului. Stiam jocul lor, stiam si conditiile meteo, dar cu atat e mai placuta victoria. Am avut ceva probleme pana s-a rupt echilibrul numeric, dar si noi am profitat in prima repriza”.

Viorel Tanase Viorel Tanase (Sport Club Bacau): “Mi-am pus sperante in acest meci. Slobozia a fost echipa care s-a adaptat la starea vremii. Stiam ca nu au pierdut de 5 etape. Am pregatit, zic eu, jocul cat am putut de bine, dar din nou luam gol din faza fixa. Am avut si 5-6 cornere in care nu am reusit sa marcam din faza fixa. Au fost o echipa mai pragmatica, mai ales dupa pauza, si s-a adaptat mult mai repede. Am abuzat de mingi lungi. Am avut si nesansa pentru ca spre final am avut situatia lui Bogdan Ursu si a lui Burca, asta e fotbalul. Am avut si eliminari lucru care ne va costa. Mergem inainte.  Daca conducerea considera ca eu trebuiesa platesc, imi asum tot. Nu-mi dau demisia, astept discutiile cu presedintele clubului. Azi, totusi am jucat cat am putut. Meciul acesta trebuia sa-l castigam cu o capacitate fizica dusa la extrem, cu determinare, atitutinde si jucand acasa, cu agresivitate”.