Home » Bacau, Handbal, Locale, National » Eliodor Voica: “Nu am avut un joc foarte bun ca echipa”

Eliodor Voica: “Nu am avut un joc foarte bun ca echipa”

eliodor voica Stiinta Municipal Dedeman Bacau a pierdut primul joc din Final 3, in deplasare la HCM Constanta, la 9 goluri diferenta, 27-18. Jucatorii antrenati de Eliodor Voica au suferit, mai ales in ofensiva, marcand doat 8 goluri in repriza secunda.

Jurnalsportiv.ro: – Cum ati caracteriza acest prim joc din Final 3?
Eliodor Voica: – Un joc plin de ambitii, de orgolii. Un joc care a avut multe actiuni bune, din pacate si actiuni mai putin bune, ma refer in exclusivitate la jocul nostru. Imi pare rau ca nu am reusit sa facem un joc mai strans, nu am avut un joc foarte bun ca echipa.
Jurnalsportiv.ro: – In repriza secunda s-a “rupt” meciul. A fost si inspiratia portarului Popescu sau o lipsa de idei la finalizare la Stiinta?
Eliodor Voica: – As spune cate putin din amandoua.
Jurnalsportiv.ro: – Stiinta a marcat doar 8 goluri in repriza secunda, este un motiv de ingrijorare pentru meciurile ramnase din Final 3?
Eliodor Voica: – “Cred ca ar trebui sa reprezinte un semnal de alarma pentru urmatoarele meciuri. Sansa noastra cat de mica ar parea, trebuie sa o jucam pana la capat”.
Jurnalsportiv.ro: – E posibil sa va ajute si aceasta tragerea la sorti?
Eliodor Voica: - Ar putea constitui un avantaj, mininm, ce-i drept. Cred ca ar trebui sa analizam foarte bine situatia si sa profitam de fiecare ocazie care se iveste.
Jurnalsportiv.ro: – Ce credeti ca lipseste Stiintei?
Eliodor Voica: – Este foarte greu sa va dau un raspuns acum. Mi-ati adresat o intrebare care are un caracter general. Sunt multe lucruri de care as putea sa spun, dar cel putin astazi, diferenta a fost cam mare, ma refer in primul rand pe tabela.
Jurnalsportiv.ro: – Si o ultima intrebare, ce puteti sa mai lucrati pana la jocul urmator din Final 3?
Eliodor Voica: Incercam sa remediem greselile mari pe care le-am facut in aceasta partida, in timpul care ne-a mai ramas la dispozitie. Mai sunt totusi 3 jocuri si eu zic ca este indicat sa ne jucam sansa pana la sfarsit.

Stiinta va disputa urmatorul joc din Final 3, pe 14 mai, la Sala Sporturilor Bacau.