Home » Fotbal, International » Fotbal, joc amical intertari: Franta-Jamaica 8-0. Matuidi, Benzema si Griezmann au reusit dubla

France vs Jamaica Inainte de startul Cupei Mondiale, Franta a reusit duminica o victorie zdrobitoare in amicalul cu reprezentativa Jamaicai, Didier Deschamps folosind un ofensiv 4-3-3.

Didier Deschamps a inceput partida cu Jamaica folosind un trident ofensiv format din Olivier Giroud (atacant central), Mathieu Valbuena (atacant dreapta) si Karim Benzema (foto) pe partea stanga, in locul accidentatului Frank Ribery.

Francezii au aratat pofta de gol, Matuidi (’20, ’66), Benzema (’37, ’63) si Griezmann (’77, ’89), reusind fiecare cate o dubla.De mentionat ca Antoine Griezmann, jucatorul lui Real Sociedad, a intrat pe teren in  minutul 71, in locul lui Giroud. Primul gol al partidei a fost marcat de Yohan Cabaye in minutul 17, printre marcatori fiind si Olivier Giroud in minutul 53.

Franta face parte din grupa E a Cupei Mondiale, alaturi de Elvetia, Ecuador si Honduras.

Etichete:, , , , , , , , ,