Home » Bacau, Handbal, Locale, National » Handbal feminin, Divizia A: Stiinta Bacau – CSM Bucuresti II 22-28 (12-15)

Handbal feminin, Divizia A: Stiinta Bacau – CSM Bucuresti II 22-28 (12-15)

stiinta bacau csm bucuresti II Sambata dimineata, la Sala Sporturilor Bacau, echipa din localitate a pierdut partida cu CSM Bucuresti II in cadrul etapei a VII-a de handbal feminin Divizia A.

Cu o echipa formata exclusiv din junioare, CSM Bucuresti II avea 4 victorii si o infrangere in cele 5 partide disputate in acest sezon, in timp ce formatia bacauana avea 3 victorii in 6 jocuri.

Oaspetele au condus cu 3-0 dupa 5 minute de joc, dar bacauancele au revenit puternic, avand doua goluri avantaj dupa 16 minute, 7-5. Gazdele au rezistat 25 de minute de joc, finalul de repriza apartinand echipei oaspete. De mentionat ca in minutul 26, bacauanca Alina Buca a primit cartonasul rosu, dupa un fault considerat dur de arbitri.

Cu un joc mai complet, avantajul oaspetelor s-a marit in repriza secunda, bucurestencele fiind de neoprit in ofensiva, chiar si in situatii de joc 4 contra 6. Cea mai mare distanta s-a inregistrat in minutul 55, cand echipa oaspete conducea cu 9 goluri. Pe final de joc, antrenorul echipei bucurestene a introdus pe teren si rezervele, iar bacauancele mai reduc din diferenta, meciul terminandu-se cu victoria la 6 goluri a echipei oaspete.

Stiinta Bacau – CSM Bucuresti II   22-28 (12-15)

Stiinta Bacau: Diana Ivanov, Ana Maria Miholca, Diana Uricaru – Crina Croitoru ( 5 goluri), Monica Istoc, Florina Ivancuta, Ana-Maria Ciurariu (6), Laura Versescu (4), Iulia Faig (4), Dianca Rau (1), Alina Buca (1), Oana Zaharescu,  Diana Manole (1), Cornelia Tocu, Georgiana Caseriu. Antrenori: Costel Oprea, Constantin Hornea.

CSM Bucuresti II: Andreea Chetraru, Bianca Avram, Adriana Pasalan – Andreea Stan, Catalina Sava, irina Ivascu, Lorena Stoican, Alina Dumitru, Iulia Matei, Cristina Batineanu, Madalina Pal, Elena Dache, Stefania Bostina, Beatrice Radu, Oana Buca. Antrenori: Stoltz Jensen, Daniela Strat.

Evolutia scorului
Min. 5: 1-3, min. 10: 3-5, min. 15: 6-5, min.20: 9-9, min. 25: 12-11, min. 30: 12-15, min. 35: 12-16, min. 40: 14-18, min. 45: 16-21, min. 50: 17-26, min. 55: 19-28, min. 30: 22-28.