Home » Bacau, Handbal, Locale, National » La limita! Stiinta MD Bacau-Caras Severin 24-23 (12-12)

La limita! Stiinta MD Bacau-Caras Severin 24-23 (12-12)

stiinta md bacau caras severin La primul joc disputat dupa finala Cupei Romaniei, bacauanii au dat emotii spectatorilor, golul victoriei venind in ultimele secunde de joc.

In etapa cu numarul 20, Stiinta Municipal Dedeman Bacau a intalnit pe teren propriu formatia Caras Severin. Un meci intre locul 3 in clasament si locul 8 s-a dovedit extrem de disputat, oaspetii, veniti cu un lot format din doar 9 jucatori, au muncit tot meciul pentru un rezultat pozitiv.

Dupa ce scorul a fost egal la pauza, 12-12 echilibrul s-a mentinut si in repriza secunda. Mai mult, oaspetii trec la 2 goluri avantaj in minutul 52, 20-22. Diferenta s-a pastrat si in minutul 57, cand oaspetii au condus cu 23-21. Bacauanii au redus din diferenta in acelasi minut, Da Silva egaleaza, iar Marius Bondar marcheaza singurul gol al sau in aceasta partida, in ultimele secunde de joc. Pentru bacauani, Da Silva a fost cel mai prolific marcator, cu 11 reusite, in timp ce de la oaspeti,Emilian Turcu a punctat de 6 ori.

Cu aceasta reusita la limita, Stiinta M.D. Bacau se apropie la doar un singur punct de ocupanta locului secund, Potaissa Turda, echipa ce a pierdut in deplasare la Energia Rovinari Tg. Jiu cu 28-25.

Etichete:, , , ,