Home » Bacau, Locale, Volei » ONSS Bacau, volei feminin: C.N. “Vasile Alecsandri” – C.N. Pedagogic “Stefan cel Mare” 1-2

ONSS Licee Bacau Alecsandri Pedagogic In primul joc din faza municipala ONSS la volei feminin licee, Colegiul National Pedagogic  s-a impus in set decisiv in fata Colegiului National “Vasile Alecsandri”.

Partida a avut loc joi dimineata, la sala de sport din incinta Colegiului “Vasile Alecsandri”, ambele echipe avand in componenta si jucatoare legitimate la clubul CSS Bacau.

Echipa oaspete a inceput bine jocul, conducand in primul set cu 15-12. A urmat un time-out tehnic solicitat de gazde, iar fetele de la “Alecsandri” intorc scorul, castigand primul set cu 25-23.

Fetele de la Pedagogic au revenit puternic in actul secund, castigat categoric la 12, ducand astfel meciul in decisiv.  Tot echipa oaspete a dominat in tie-break, adjudecat pe merit cu 15-8.

In faza urmatoare, C.N. Stefan cel Mare va intalni invingatoarea din intalnirea  C.N. ” Gheorghe Vranceanu” – C.N. “Ferdinand I”.

Colegiul National “Vasile Alecsandri” Bacau: Cezara Stanciu (capitan), Rafaela Toma, Alexandra Cucu, Georgiana Barbuta, Tania Prajisteanu, Claudia Marchidan. Annamaria Danca. Profesor: Ionela Tuduriu.

Colegiul National Pedagogic “Stefan cel Mare” Bacau: Adina Stefan(capitan), Karina Görbe, Madalina Iacobita, Diana Maftei, Andreea Pavel, Andra Vernica, Iancu Andreea, Diana Tutuianu, Ionela Patratianu. Profesor: Isabela Tutu.