Home » Fotbal, International » Premier League: Crystal Palace – Liverpool 3-3. Gazdele revin de la 0-3

Premier League: Crystal Palace – Liverpool 3-3. Gazdele revin de la 0-3

luis suarez Liverpool a condus in deplasarea de la Crystal Palace cu 3-0, pana in minutul 79, dar gazdele au egalat dupa 3 goluri marcate intr-un interval de 9 minute minute de joc.

Liverpool avea nevoie de o victorie, luni seara,  in ultimul joc din etapa 37, pentru a trece in avantaj cu 3 puncte si cu doar un joc ramas de disputat in campionat. Lucrurile pareau sa decurga bine pentru echipa antrenata de Brandan Rodgers care in minutul 55 avea un avantaj de 3-0 gratie golurilor marcate de  Allen (min. 18), Sturridge (min.53) si Suarez (foto, min. 55).

Gazdele au sperat in revenire si auveau sa reduca din diferenta prin reusita lui Delaney din minutul 79. Apoi, Gayle reuseste dubla, iar Liverpool se vede egalata cu doar un minut ramas din timpul regulamentar de joc. Oaspeti nu reusesc sa mai marcheze, iar Crystal palace bifeaza o revenire de senzatie.

Liverpool conduce in clasament dupa 37 de etape, cu 81 de puncte, cu un punct mai mult decat Manchester City, care are si un meci mai putin disputat. City p[oate trece la conducere in clasamentul general daca reuseste victoria in partida programata miercuri, pe teren propriu, in compania formatiei Aston Villa.

Etichete:, , , , , , ,