Home » Fotbal, International » Primera Division: Deportivo La Coruna-Barcelona 0-4. Lionel Messi resueste hat-trick-ul

lionel messi Barcelona s-a impus categoric in jocul din deplasare, la formatia Deportivo La Coruna, Lionel Messi reusind hat-trick-ul.

Duminica seara, Barcelona a jucat in deplasare la formatia Deportivo la Coruna, Messi marcand primul gol al partidei, in minutul 10, cu o lovitura de cap din centrarea lui Ivan Rakitic.

Acelasi Messi este servit de Neymar, argentinianul reusind golul de 2-0 in minutul 33. Messi completeaza hat-trick-ul in minutul 62, cu un sut la coltul lung din interiorul careului.

Pentru atacantul argentinian este cel de-al 22-lea hat-trick in La Liga, avand in total 30 de hat-trick-uri in toate competitiile pentru Barcelona. Catalanii se impun cu 4-0, golul 4 fiind un autogol, dupa o balbaiala in careul gazdelor.

Cu aceasta victorie, Barcelona acumuleaza 44 de puncte, fiind doar la un punct distanta de liderul Real Madrid.