Home » Fotbal, International » Rezultatele Champions League, 22.10.2014: Real Madrid, victorie categorica la Liverpool

real madrid Real Madrid a invins la Liverpool, cu 3-0, toate cele 3 goluri fiind marcate in prima repriza.

Miercuri s-au disputat celelalte 8 partide programate din grupele Champions League, scorul serii fiind reusit de campioana Spaniei, Atletico Madrid, care a invins formatia suedeza Malmo cu 5-0, toate golurile fiind marcate in repriza secunda.

Real Madrid a obtinut o victorie convingatoare pe terenul celor de la Liverpool, Ronaldo deschizand scorul in minutul 23, iar Karim Benzema a punctat de doua ori, (min.30, 41) pentru o victorie a spaniolilor la scor de neprezentare.

Arsenal se impune la Anderlecht, dupa ce belgienii au condus din minutul 71, englezii revenind prin golurile lui Gibbs (min. 89) si Lukas Podolski (min. 90+1).

Si echipa care a eliminat Steaua in barajul pentru grupele Champions League, Ludogorets Razgrad, a obtinut o victorie tarzie, singurul gol al intalnirii fiind marcat de Yordan Minev in cel de-al doilea minut de prelungire. De mentionat ca Ludogorets este prima echipa care obtine puncte pentru Bulgaria in grupele Champions League.

Iata rezultatele inregistrate in grupele A-D Uefa Championns League:

Grupa A

Atletico Madrid – Malmo   5-0 (0-0)

Olympiacos Pireu – Juventus   1-0 (1-0)

Clasament (dupa 3 etape): 1) Atletico Madrid 6 p.; 2) Olympiacos 6 p.; 3) Juventus 3 p.; 4) Malmo 3 p.;

Grupa B

Ludogorets – Basel   1-0 (0-0)

Liverpool – Real Madrid   0-3 (0-3)

Clasament: 1) Real Madrid 9 p.; 2) Ludogorets 3 p.; 3) Liverpool 3 p.; 4) Basel 3 p.;

Grupa C

Bayer Leverkusen – Zenit   2-0 (0-0)

Monaco – Benfica   0-0

Clasament: 1) Bayer Leverkusen 6 p.; 2) AS Monaco 5 p.; 3) FC Zenit 4 p.; 4) Benfica 1 p.;

Grupa D

Anderlecht – Arsenal   1-2 (0-0)

Galatasaray – Dortmund   0-4 (0-3)

Clasament: 1) Borussia Dortmund 9 p.; 2) Arsenal 6 p. 3) Anderlecht 1 p.; 4) Galatasaray 1 p.