Home » Fotbal, International » Rezultatele din sferturile de finala Europa League. Porto, Benfica, Basel si Juventus, victorioase in prima mansa

basel valencia 3-0 A fost o seara fara egal in sferturile de finala Europa League, in prima mansa, cu doua victorii ale gazdelor si doua a oaspetilor, Basel reusind scorul serii in partida cu Valencia.

Cele doua formatii portugheze calificate in aceasta faza a competitiei au obtinut victorii la limita, cu 1-0, avand totusi prima sansa in partida retur. Juventus Torino a facut un meci italian la Lyon, reusind victoria cu 1-0, golul fiind marcat de fundasul Bonucci in minutul 85. Basel a fost performera serii, realizand un scor suprinzator in partida cu Valencia, 3-0, ultimul gol fiind marcat in primul minut de prelungiri.