Home » Fotbal, International » Scor pe Nou Camp! Barcelona – Rayo Vallecano 6-0

Scor pe Nou Camp! Barcelona – Rayo Vallecano 6-0

barcelona rayo vallecano 6-0 Barcelona a facut scor sambata seara, in fata propriilor suporteri, trupa lui Gerardo Martino reusind sa marcheze 6 goluri in poarta formatiei Rayo Vallecano.

Penultima clasata in Primera Division, echipa oaspete s-a vazut condusa inca din minutul 2, cand Adriano a deschis scorul cu un sut cu efect din afara careului. Mesi a dublat avantajul catalanilor pana la pauza, cu un lob peste portarul Martinez, tot din afara careului.  In repriza secunda gazdele au marcat 2 goluri in interval de 4 minute, prin Alexis Sanchez si Pedro. Lionel Messi realizeaza dubla in minutul 68 cu un sut cu stangul din interiorul careului, iar Neymar, revenit dupa o accidentare si intrat in repriza secunda, marcheaza ultimul gol al partidei, in minutul 89, din afara careului, din pasa lui Andres Iniesta.

Cu aceasta victorie, gazdele acumuleaza 60 de puncte, la fel ca Atletico Madrid, Real Madrid avand 57 de puncte dar si un meci mai putin disputat.

Pentru catalani urmeaza spectacolul Champions League, partida de marti, in deplasare, cu formatia Manchester City.

Etichete:, , , , , , , , , , , ,