Home » Fotbal, International » Spania-Cupa Regelui: Real Madrid – Atletico Madrid 3-0

Spania-Cupa Regelui: Real Madrid – Atletico Madrid 3-0

real madrid - atletico madrid cupa regelui Real Madrid a luat o optiune serioasa la calificarea in finala Cupei Regelui, dupa ce a invins cu 3-0 in semifinala pe rivala Atletico, in prima mansa.

Desi, fara Gareth Bale accidentat, Real Madrid a luat o optiune serioasa pentru calificarea in Cupa Regelui, in fata rivalilor de la Atletico Madrid, al capatul unui joc cu nervi din partea ambelor formatii.

Singurul gol al primei reprize a fost marcat in minutul 17, cand Pepe a facut presiune in careul advers, iar Emiliano Insua deviaza nefericit in propria poarta. Avea sa fie 2-0 in minutul 57, prin reusita lui Jese Rodrigues din pasa lui Angel Di Maria. Real insista pe ofensiva si mai puncteaza o data pe tabela, in minutul 73, tot un autogol al oaspetilor, de aceasta data nefericitul marcator fiind Joao Miranda. Oaspetii nu au reusi sa puna reale probleme in ofensiva si Real Madrid ia o optiune serioasa pentru calificarea in finala.

In cealalta semifinala, Barcelona a invins cu 2-0 Real Sociedad pe teren propriu, prin reusita lui Sergio Busquets din minutul 44 si prin autogolul lui Enaut Zubikarai din minutul 60.

Etichete:, , , , , , , , , ,