Home » Fotbal, International » Steaua, scorul serii in Europa! Rezultatele complete Uefa Europa League, 18.09.2014

steaua bucuresti aalborg europa league Steaua a reusit cea mai categorica victorie in prima etapa din grupele Uefa Europa League, in timp ce Astra a pierdut cu 5-1 in deplasarea de la Dinamo Zagreb.

Steaua a reusit cea mai categorica victorie a serii dar cu doua reprize total diferite, toate cele 6 goluri fiind marcate in mitanul secund. Scorul a fost deschis de Sanmartean, Raul Rusescu a majorat scorul din penalty, dupa ce portarul oaspetilor a fost eliminat la un fault in careu, iar Keseru intra in istoria acestei competitii cu cel mai rapid hat-trick, realizat intr-un interval de 11 minute. Ultimul gol a fost marcat de Rusescu, atacantul reusind astfel dubla. Victorii zdrobitoare au reusit si Young Boys Berna, PAOK Salonic si Dinamo Zagreb, echipa croata trecand de Astra Giurgiu, cu 5-1, golul giurgiuvenilor fiind marcat de Aurelian Chitu in minutul 82.

Si principala adversara din grupa Stelei, Dinamo Kiev, a reusit o victorie concludenta, 3-0 in deplasarea de la Rio Ave.

Iata rezultatele complete inregistrate in prima etapa din faza grupelor UEFA Europa League, 18.09.2014: