Home » Fotbal, International » UEFA Campions League: Chicharito a marcat golul decisiv pentru Real in minutul 88. Juventus remizeaza la Monaco

real madrid atletico madrid Miercuri, 22 aprilie, s-au disputat ultimele doua sferturi de finala. Real Madrid obtine calificarea cu un gol marcat in minutul 88, iar Juventus termina la egalitate partida de la Monaco.

Dupa ce debry-ul madrilean s-a terminat nedecis pe Vicente Calderon, 0-0, cele doua finaliste ale editiei trecute de Champions League s-au intalnit pe Santiago Bernabeu.

Realul nu a mai invins marea rivala de 7 meciuri, dar miercuri seara campioana en-titre a Ligii Campionilor avea sa se impuna cu un gol marcat pe final de meci.

Mai intai, formatia oaspete ramane in 10 oameni, dupa ce Arda Turan vede cel de-al doilea cartonas galben in minutul 76. Cu un om in plus, gazdele reusesc sa perforeze poarta lui Oblak in minutul 88. Cristiano Ronaldo patrunde in careu pe partea dreapta, trage dupa el 2 aparatori si ii paseaza din cadere lui Chicharito Hernandez, care suteaza tot din cadere.

A fost singurul gol al acestei intalniri, dar decisiv, iar Real Madrid se califica in semifinalele competitiei.

In celalalt joc al serii, Juventus trebuia sa pastreze avantajul de un gol reusit in partida de pe teren propriu. Desi a jucat acasa, Monaco nu a reusit nici macar un gol care sa duca meciul in prelungiri, iar italienii obtin calificarea in penultimul act al competitiei.

Asadar se cunosc cele 4 semifinaliste ale celui mai presticios trofeu intercluburi: Bayern Munchen, Barcelona, Real Madrid si Juventus.

Etichete:, , , , , , , , , ,