Home » Fotbal, International » Victorie categorica pe Old Traford: Manchester United – QPR 4-0 (3-0)

Victorie categorica pe Old Traford: Manchester United – QPR 4-0 (3-0)

manchester united qpr Manchester United a aratat cu totul alt joc pe teren propriu, reusind o victorie categorica in fata formatiei Queens Park Rangers.

Cu Di Maria, Herrera si Daley Blind, Manchester United a parut  mult mai organizata si mai incisiva in ofensiva.

Argentinianul Di Maria a deschis scorul, in minutul 24, la debutul sau pe Old Traford, dintr-o centrare, din lovitura libera, de pe partea dreapta, neatinsa de niciun jucator in drumul spre poarta lui Green.

Ander Herrera marcheaza pentru 2-0, in minutul 36, dupa o actiune in careu a lui Rooney, acesta paseaza inapoi, iar jucatorul spaniol suteaza imparabil la coltul lung. In ultimul minut de joc din prima repriza, avea sa fie 3-0, de aceasta data Herrera fiind pasator la finalizarea lui Rooney.

Di Maria se evidentiaza din nou, in minutul 58, cand il serveste pe Juan Mata, iar acesta finalizeaza peste Green din 7 metri. In acest joc si-a facut debutul si columbianul falcao, care a intrat pe teren in minutul 67, in locul ultimului marcator, Juan Mata. Columbianul a avut o mare oportunitate de a marca, dar portarul Green s-a opus pentru un debut cu gol al lui Falcao.

Jocul se termina cu victoria categorica a lui United, in fata unui adversar ce nu a impresionat in defensiva. Totusi, echipa lui van Gaal incepe sa joace altceva fata de primele 3 partide din Premier League, cand a acumulat doar 2 puncte.