Home » Bacau, Locale, Volei » Volei, divizia cadete: ACS Penicilina Iasi – CSS Bacau 0-3

Volei, divizia cadete: ACS Penicilina Iasi – CSS Bacau 0-3

css bacau volei cadete Duminica, in etapa a-IV-a de volei cadete A din cadrul Campionatului National, bacauancele au obtinut victoria cu 3-0, in deplasare la formatia ACS Penicilina Iasi.

Dupa un inceput echilibrat de meci, in care gazdele au condus cu 6-4 si 8-7, bacauancele au trecut la conducere, reusind sa se impuna in primul set cu 25-15. Gazdele nu au avut replica nici in setul secund, adjudecat categoric cu 25-9. Actul 3 a fost mai echilibrat, dar de la 18-16 pentru bacaunce, jocul s-a rupt, oaspetele castigand si acest set cu 25-19.

“Echipa gazda s-a mobilizat pentru aceasta partida, dar noi am facut un joc foarte bun. Am servit foarte bine si toate fetele au fost in forma. Sunt multumit de joc si de rezultat” ne-a declarat antrenorul formatiei bacauane, Traian Snel.

De mentionat si debutul jucatoarei Alexandra Covalciuc la formatia Penicilina Iasi, chiar impotriva fostei sale echipe, ea evoluand pana la startul acestui sezon la formatia CSS Bacau.

Cu aceasta victorie, formatia bacauana acumuleaza 9 puncte dupa 4 etape, urmatorul joc avand loc tot in deplasare, pe 1 februarie, la formatia LPS Unic Piatra Neamt.

CSS Bacau: Echipa de start – Rafaela Toma, Alexandra Bacoiu, Isabela Demsa, Madalina Boboc, Sanziana Tocila, Alexandra Cucu, Marielena Anghel (libero). Au mai jucat: Diana Maftei, Claudia Marchidan, Crina Bargu, Alexandra Dediu si Oana Popescu. Antrenor principal: Traian Snel