Home » National, Volei » Volei Feminin A2 Est: CSM 2007 Focsani – SCM Pitesti 3-0

Volei Feminin A2 Est: CSM 2007 Focsani – SCM Pitesti 3-0

CSM Focsani volei feminin Diviza A 2 Est la volei feminin a debutat sambata, echipa CSM 2007 Focsani s-a impus pe propriul teren in fata formatiei SCM Pitesti, cu scorul de 3-0 (25-16, 25-19, 25-16).

Elevele antrenate de Marian Radulescu au intrat concentrate in joc, conducand cu  8-4, 16-10, 20-12 si castigand primul set cu 25-16.

Echipa din Pitesti a avut un inceput mai bun in setul secund, conducand cu 8-7 laprimul time-out tehnic, dar gazdele au revenit si au incheiat in forta actul, cu 25-19.

Si setul 3 a fost la discretia gazdelor, care au castigat cu 25-16, o victorie de echipa reusita de CSM Focsani.

In celelalte doua partide ale diviziei, tot gazdele s-au impus, Miroslava Iasi castigand pe teren propriu cu 3-1 (25-18, 25-9, 19-25, 25-19) in fata formatiei Govora Ramnicu Valcea, in timp ce echipa CS “U” Galati a invins categoric cu 3-0 (25-7, 25-10, 25-5) pe CS CSS Pro Volei Botosani, echipa formata exclusiv din junioare III (sperante).

CSM Focşani 2007: Botezatu, Cimpoeşu, Mogoszan, Shtarbanova, Coman, Taşkiran, Blaga, Bîrgăoanu, Boantă, Cîrlan, Tisianu. Antrenor: Marian Radulescu.

SCM Piteşti: Pătrana, Ţipar, Ţîrlea, Dobriţa, Tănăsescu, Ghibardel, Ghiacu, Ungureanu, Cernea.

In etapa urmatoare, ce se va desfasura sambata-09.11.2013, CSM Focsani se va deplasa la Iasi pentru intalnirea cu Miroslava.

Etichete:, , , , , , , , ,