Home » Bacau, Locale, Volei » Volei junioare 1, seria A: CSS Bacau a incheiat turul campionatului cu maximum de puncte

css bacau volei feminin divizia juniori Elevele antrenate de Traian Snel au obtinut victoria si in ultimul joc din turul campionatului la volei divizia junioare, in deplasare la formatia LPS CSM Focsani.

Bacauancele au tratat serios primul set adjudecat rapid cu 25-6, celelalte doua acte fiind putin mai solicitante, castigate la 21 si 14. Asadar, bacauancele reusesc victoria si in ultimul meci din turul campionatului, avand 15 puncte, dupa 5 meciuri disputate si doar un singur set pierdut, in prima etapa.

“Jocul nu ne-a pus probleme, adversarul a fost sub noi. Ne-am permis sa incercam din setul 2 si scheme noi, care nu ne-au iesit chiar tot timpul. Ne bucura ca am reusit 5 victorii in 5 partide, asta ne-am propus la inceput. Speram sa terminam grupa cu 10 victorii din 10 partide. Mai sunt totusi lucruri de pus la punct. Avem momente cand ne relaxam, cand nu suntem atenti si conectati la joc. Nu stiu cum reactionam la jocuri cu un adversar foarte bun. Asa cand adversarul este sub noi dominam” ne-a declarat antrenorul echipei bacauane, Traian Snel.

Bacauncele vor disputa primul meci din retur pe 30 noiembrie, in deplasare, in compania formatiei CSS Unirea Iasi.

CSS Bacau: Isabela Demsa, Rafaela Toma, Alexandra Blaga, Cezara Stanciu, Laura Pupaza si Bianca Nita, Mara Anghel (libero). Au mai jucat: Ioana Sentes (capitan), Madalina Boboc, Alexandra Bacoiu, Alexandra Cucu si Diana Maftei.