Home » Bacau, Locale, National, Volei » Volei junioare: CSS Bacau-CS B.P. Hadeu Buzau 3-1. Mai echilibrat decat arata scorul…

css bacau cs bp hasdeu buzau volei junioare Bacauancele s-au impus duminica, pe teren propriu, in fata formatiei CS Hasdeu Buzau, la capatul unui meci echilibrat, cu multe rasturnari de scor.

CSS Bacau a disputat cel de-al patrulea joc din cadrul Campionatului National de volei junioare, adversara fiind formatia CS B.P. Hasdeu Buzau.

Oaspetele au inceput jocul in forta, reusind sa conduca la primul time-out tehnic cu scorul de 8-1. Diferenta a tot crescut (3-13, 7-20), buzoiencele castigand primul set cu 25-10.

In setul secund, bacauancele au redus numarul greselilor, revenind de la 5-8 si castigand actul cu 25-17.

Buzoincele au dominat in setul 3, au condus cu 14-8 si 16-11, dar bacauancele revin puternic pe final, adjudecandu-si actul cu 25-22. Setul 4 a avut acelasi scenariu, cu buzoincele la conducere, cu 14-8 si 16-11, dar si de aceasta data bacauancele au gestionat mai bine finalul de set. Karina Gorbe (foto) a inchis practic meciul, reusind ultimele 4 puncte pentru gazde, bacauancele impunandu-se in setul 4 cu 25-21.

De mentionat spiritul de lupta al formatiei oaspete, care a dat o replica puternica echipei gazda, dar si raspunsul bacauancelor,  elevele antrenate de Traian Snel avand puterea sa revina in doua situatii dificile.

CSS Bacau inregistreaza 4 victorii din 4 partide, fiind liderul seriei B cu maximum de puncte (12).Urmatorul meci pentru formatia bacauana va avea loc in deplasare, cu formatia LPS Piatra Neamt.

CSS Bacau
Echipa de start: Isabela Demsa (capitan), Denisa Boboc, Cezara Stanciu, Karina Gorbe, Madalina Iacobita, Alexandra Cucu, Oana Popescu (libero). Au mai jucat: Laura Pupaza, Beatrice Bacoiu, Rafaela Toma, Crina Birgu si Alexandra Rauca (libero). Antrenor: Traian Snel.

CS .B.P. Hasdeu Buzau
Echipa de start: Teodora Panait (capitan), Beatrice Cofeleasa, Alexandra Rusu, Ioana Raican, Bianca Patrascu, Teodora Popescu, Denisa Vlad (libero). Rezerve: Maria Ciupitu, Adriana Alexandru, Alexia Bulete, Catalina Potirniche,. Antrenor: Ion Popescu.