Home » Bacau, Locale, National, Volei » Volei junioare: CSS Bacau – CSS ProVolei Botosani 3-0. Trei victorii din trei partide pentru bacauance

css bacau volei feminin divizia juniori Bacauancele au bifat o noua victorie, pe teren propriu, in fata formatiei CSS ProVolei Botosani.

Duminica, 19 octombrie, CSS Bacau a intalnit formatia CSS ProVolei Botosani in cea de-a treia etapa a Campionatului National de volei feminin divizia juniori, seria A.

Bacauancele s-au impus fara prea mari dificultati in primele doua seturi (25-13, 25-10), in fata unei echipe fara 3 jucatoare fata de sezonul trecut (doua transferate si o jucatoare accidentata).

Gazdele s-au relaxat in setul 3, iar oaspetele s-au distantat la 5 puncte, 11-6.Elevele antrenate de Traian Snel revin in joc si se impun si in cel de-al treilea set cu 25-19.

“Am plecat cu ideea ca le batem si nu ne-am concentrat indeajuns. A fost un joc mai slab, am intrat in jocul lor. Speram la mai bine in meciul cu Piatra pentru ca va fi un meci mai greu” ne-a declarat Alexandra Blaga, jucatoare ce evolueaza la echipa bacauana pe postul de centru.

Dupa 3 etape, bacauancele sunt pe primul loc in grupa, cu 9 puncte, iar pe 2 noiembrie va intalni LPS Unic Piatra Neamt, cele doua echipe oferind in dese randuri jocuri spectaculoase.

CSS Bacau: Echipa de start – Demsa Isabela, Pupaza Laura, Stanciu Cezara, Nita Bianca, Toma Rafaela, Blaga Alexandra, Anghel Mara (libero).  Rezerve: Sentes Ioana (capitan), Bacoiu Alexandra, Boboc Madalina, Stefan Adina, Cucu Alexandra. Antrenor: Traian Snel

CSS ProVolei Botosani: Echipa de start – Morariu Carina, Morariu Florina, Iacobita Madalina (capitan), Musteata Antonia, Tical Raluca, Tarnauceanu Larisa , Vizitiu Evelina (libero). Rezerve: Ilas Ilaria. Antrenor: Ana-Maria Precol.