Home » Fotbal, International » West Bromwich Albion – Chelsea 1-1. Anichebe egaleaza pentru gazde in minutul 87

west bromwich albion chelsea 1-1 Chelsea pierde doua puncte in deplasarea de la West Brom, in cadrul etapei cu numarul 26, gazdele egaland in minutul 87 prin golul lui Victor Anichebe.

Chelsea a inceput mai bine partida, dar golul a venit doar in prelungirile primei reprize, cand Ivanovic a reluat cu piciorul drept din 6 metri, din centarrea lui David Luiz.

Gazdele au fost mai incisivi spre finalul partidei, cand apararea lui Mourinho nu a mai fost la fel de exacta. Golul a venit cu 3 minute inainte de expirarea celor 90 de minute de joc, prin reusita lui Victor Anichebe, care a reluat decisiv cu capul din centrarea lui Saido Berahino. De remarcat si inspiratia avuta de antrenorul gazdelor, Pepe Mel, acesta avand inspiratia sa-l introduca pe atacantul nigerian in minutul 73.

Cu acest punct, Chelsea acumuleaza 57 de puncte in Premier League, dar poate fi detronata de Arsenal, in cazul in care “tunarii” inving in derby-ul cu Manchester United.

Etichete:, , , , , , , , ,