Home » Bacau, Handbal, Locale » Handbal junioare 1: CSS Bacau – LPS Suceava 38-8 (18-4)

Handbal junioare 1: CSS Bacau – LPS Suceava 38-8 (18-4)

css bacau lps suceava handbal junioare 1 Bacauancele au obtinut cea de-a doua victorie in Campionatul National de handbal junioare 1, seria A, la 30 de goluri diferenta in fata formatiei LPS Suceava.

Cu o singura victorie dupa turneul de la Onesti si alte 3 etape disputate in turul campionatului, bacauancele au intalnit formatia LPS Suceava, miercuri dupa-amiaza, in sala Orizont Bacau.

Jocul a fost castigat fara probleme de gazde, oaspetele marcand doar de 4 ori in primele 30 de minute de joc. Cursul jocului a fost acelasi si repriza secunda, antrenoarea Adriana Hriscu folosind toate fetele avute la dispozitie.

Bacauancele se impun cu 38-8 si acumuleaza 6 puncte in seria A, urmatorul joc avand loc pe 1 noiembrie, in deplasare, la formatia LPS Piatra Neamt.

CSS Bacau: Diana Uricaru –  Claudia Olteanu (2 goluri), Sara Ciubotaru (3), Oana Zaharescu (3), Monica Istoc (1), Diana Rau (12), Miruna Luncasu (5), Daniela Spita (2), Roxana Popa (2), Ioana Trifescu (4), Alina Buca (4), Sabina Pasarica.

LPS Suceava: Mihaela Ciuhan, Mihaela Flocea, Diana Apetri (4), Varvara Makovei, Marina Gainariu, Elena Albu, Iasmina Zepciuc, Claudia Zanfirache (1), Lavinia Costea, Mihaela Tolos (3), Andreea Sasu, Georgiana Antonesei.