Home » Bacau, Handbal, Locale » Handbal junioare 1, seria A: LPS Piatra Neamt – CSS Bacau 25-28 (13-14)

Handbal junioare 1, seria A: LPS Piatra Neamt – CSS Bacau 25-28 (13-14)

css bacau handbal junioare 1 Bacauancele au obtinut victoria in deplasarea avuta la formatia LPS Piatra Neamt, la capatul unui meci echilibrat decis in ultimele minute de joc.

CSS Bacau a intalnit sambata, in deplasare, formatia LPS Piatra Neamt, elevele antrenate de Adriana Hriscu avand doar doua victorii in acest sezon de Campionat National la handbal junioare 1.

Piatra Neamt avea tot 6 puncte, dar cu doua meciuri in plus disputate, reusind si o victorie surprinzatoare, la limita, in fata formatiei LPS Roman.

Pietrencele si bacauancele au disputat sambata un meci echilibrat, oaspetele avand un gol avantaj dupa primele 30 de minute de joc, 13-14. S-a mers cap la cap si in repriza secunda, bacauncele distantandu-se spre final de joc. Bacauancele se impun cu 28-25 si ajung la cea de-a treia reusita in campionat, Alina Buca fiind golghetera oaspetelor, cu 10 goluri marcate.

Pentru bacauance urmeaza un meci dificil, la sala Orizont, sambata-8 noiembrie, in compania formatiei LPS Roman, echipa medaliata cu bronz la Campionatul National in sezonul precedent.

CSS Bacau: Elizabeth Pastor, Diana Uricaru –  Claudia Olteanu, Ionela Ciobanu (6), Sara Ciubotaru, Oana Zaharescu, Monica Istoc, Diana Rau (7), Miruna Luncasu (3), Daniela Spita, Roxana Popa, Ioana Trifescu (2), Alina Buca (10), Sabina Pasarica.