Home » Handbal, Locale, National » Handbal junioare III: Vezi rezultatele din primele 2 etape disputate

Handbal junioare III: Vezi rezultatele din primele 2 etape disputate

lps roman cs ok sport onesti handbal junioare 3 La sfarsitul acestei saptamani, se disputa la Sala Orizont, ultimul turneu din seria B de handbal junioare III. In prima zi s-au disputat 4 jocuri, cel mai disputat fiind “derby-ul” grupei dintre primele 2 clasate, CS OK Sport Onesti si LPS Roman.

Jocul dintre CSS Bacau si LPS Roman pare a fi decisiv in clasamentul final, cele doua formatii nefacand surprize negative cu celelalte 3 echipe din serie. Inaintea acestui meci direct, onestencele erau pe primul loc in grupa, aveau 2 puncte avans fata de LPS Roman.

Bacauancele au inceput mai bine partide, avand 4 goluri avantaj in prima parte a jocului, 9-5. Romascancele au recuperat din diferenta, iar Onestiul a intrat la pauza cu un singur gol avantaj, 12-11. Partea a doua a jocului avea sa fie una tensionata, cu decizii controversate ale cuplului de arbitrii Mihai Parvu/Alin Stamatoiu. Cu mai multe greseli in joc de ambele formatii, repriza secunda a avut mai putine actiuni spectaculoase. La scorul de 19-19, romascancele inscriu cu 22 de secunde inainte de final, iar onestencele nu au reusit sa mai marcheze la ultimul atac. Cu aceasta victorie, romascancele trec pe primul loc in clasament, cu 2 etape ramase de disputat din aceasta grupa.