Home » Fotbal, International » Real Madrid se impune cu 5-0 in deplasarea de la Real Betis

Real Madrid se impune cu 5-0 in deplasarea de la Real Betis

real betis real madrid 0-5 Madrilenii s-au deplasat la “lanterna rosie” a clasamentului din Primera Division, elevii lui Ancelotti reusind o victorie clara cu 5-0.

Cristiano Ronaldo, cel care a primit la inceputul saptamanii distinctia “balonul de aur” pentru anul 2013, a marcat primul pentru oaspeti, in minutul 10, cu un sut cu dreptul din afara careului. Pana la pauza, madrilenii au mai marcat de doua ori prin Gareth Bale (min.25) si Karim Benzema.

Avantajul oaspetilor a crescut si dupa pauza, Angel di Maria a majorat scorul la 4-0, printr-o executie din afara careului cu piciorul stang, iar Alvaro Morata a inchis tabela la 5-0, in minutul 90, tot cu un sut cu stangul, din pasa lui Cristiano Ronaldo.

Cu aceasta reusita, Real Madrid acumuleaza 50 de puncte, la fel ca si Atletico Madrid si Barcelona, dar cele doua echipe au un meci mai putin disputat.

Etichete:, , , , , , , , , , , ,