Home » International, Tenis » Simona Halep, meci de o ora si 50 de minute in debutul la Indian Wells

Simona Halep, meci de o ora si 50 de minute in debutul la Indian Wells

simona halep Simona Halep a debutat la Indian  Wells, direct in turul secund, reusind o victorie in set decisiv in fata numarului 106 mondial, Daria Gavrilova.

La BNP Paribas Open, disputat la Indian Wells, rusoaica a pus mari probleme in primul set numarului 3 mondial, reusind sa se impuna aparent surprinzator, cu 6-2.

Romanca a dat o replica diferita in setul secund, fiind mai agresiva in atac, avand si o foarte buna precizie la primul serviciu, de 75 la suta. Rusoaica s-a pierdut cu firea si a avut si 22 de greseli nefortate, fata de doar 8 ale romancei, cedand setul secund cu 6-1.

Simona a castigat cu greu primul ghem din decisiv, fiind egalata, adversara ei avand apoi minge de break pe serviciul romancei. A fost ultimul moment mai delicat al intalnirii, Simona reusind apoi sa se distanteze la 4-1. Rusoaica mai castiga doar un ghem, iar numarul 3 mondial se impune dupa o ora si 50 de minute de joc.

In turul 3, Simona o va intalni pe castigatoarea din partida Sachia Vickery – Varvara Lepchenko.