Home » International, Tenis » Simona Halep trece cu un dublu 6-2 de Casey Dellacqua si se califica in semifinale la Indian Wells

simona halep indian wells Simona Halep obtine o victorie convingatoare in sferturile de finala, in fata australiencei Casey Dellacqua, si se califica in semifinalele la Paribas Open-Indian Wells, cel mai important turneu dupa cele 4 de Mare Slem.

Dupa doua victorii muncite in saisprezecimi si sferturi de finala, obtinute cu 6-4 in decisiv, Simona Halep a reusit sa-si puna in aplicare jocul caracateristic, in partida cu australianca Casey Dellacqua, numarul 78 mondial.

Simona, mai constanta la serviciu si retur decat adversara, a pierdut doar 4 ghemuri in cele doua seturi disputate. De cealalta parte, Casey Dellacqua nu a reusit sa speculeze nici una din cele 10 oportunitati de break avute.

Cu o prestatie convingatoare, Simona Halep se califica in semifinale la Paribas Open-Indian Wells, unde o va intalni pe Agnieszka Radwanska, numarul 3 mondial. Poloneza a trecut, in sferturile de finala, de Jelena Jankovic (7-5,2-6, 6-4), intr-un meci maraton de 2 ore si 33 de minute.

Etichete:, , , , , , ,