Home » Fotbal, International » Vezi rezultatele UEFA Champions League, 18.08.2015! Manchester United, victorie cu 3-1 la revenirea in competitie

manchester united Dupa un an de absenta din cea mai importanta competitie intercluburi, Manchester United a invins Club Brugge cu scorul de 3-1, ultimul gol al englezilor fiind marcat la ultima faza de joc.

Marti seara, 18 august, s–au disputat 5 partide din prima mansa playoff UEFA Champions League.  Desi condusa cu 1-0, formatia Manchester United a invins cu 3-1, prin dubla lui Memphis Dempay si golul marcat chiar de un belgian, Marouane Fellaini, la ultima faza de joc.

In confruntarea germano-italiana, Lazio a invins, la limita, cu 1-0, prin golul reusit de Keita, in minutul 77, senegalezul intrand in repriza secunda pe teren. De mentionat si reusita formatiei din Kazahstan, Astana reusind victoria cu 1-0 in fata formatiei cipriote Apoel.

Iata rezultatele si marcatorii in partidele disputate pe 18 august, in prima mansa din playoff-ul pentru accederea in grupele Champions League:

Astana – Apoel   1-0 (1-0)