Home » Fotbal, National » Cupa Romaniei: ACS Berceni – Steaua 0-3. Gabriel Iancu reuseste hat-trick-ul

Cupa Romaniei: ACS Berceni – Steaua 0-3. Gabriel Iancu reuseste hat-trick-ul

steaua bucuresti Steaua reuseste victoria pe terenul celor de la ACS Berceni, in saisprezecimile Cupei Romaniei la fotbal, toate cele 3 goluri fiind marcate de Gabriel Iancu.

ACS Berceni a dat o replica serioasa Stelei, 11 contra 11, in saisprezecimile Cupei Romaniei, momentul psihologic avand loc in minutul 70, cand Rodrigue este eliminat dupa un fault dur asupra lui Filip.

Primul gol vine in minutul 75, cand portarul gazdelor, Andreescu, respinge defectuos la o centrare a oaspetilor, iar Iancu reia cu capul, din 7 metri, in poarta goala.

Gazdele cedeaza complet initiativa, iar Iancu majoreaza scorul la 2-0 in minutul 90, dupa un atac scoala a Stelei, cu un sut la coltul lung. Acelasi Iancu avea sa marcheze si in ultimul minut al prelungirilor, iar tanarul jucator al Stelei realizeaza astfel hat-trick-ul.

Un rezultat care nu e in concordanta cu ce s-a intamplat timp de 70 de minute de joc, dar stelistii au meritul ca au fost imbatabili cu un om in plus pe teren.