Home » Handbal, National » Handbal Divizia A, Seria A: CS Univ. Stiinta Bucuresti – Spartac Bucuresti 37-25 (18-12)

stiinta bucuresti-spartac bucuresti 37-25 Sambata, in cadrul etapei a VII-a la handbal feminin, la sala “Lucian Grigorescu”, Stiinta Bucuresti a obtinut cea de-a patra victorie consecutiva, studentele impunandu-se la 12 goluri diferenta in fata formatiei Spartac Bucuresti.

Jocul a fost unul fara istoric, gazdele dominand partida de la inceput pana la sfarsit. Dupa un avantaj de 6 goluri la pauza, studentele si-au pastrat ritmul si in repriza secunda, antrenorul Lucian Ghiulai ruland tot lotul avut la dispozitie. Gazdele se impun cu 37-25, urmatorul joc pentru studente avand loc tot in sala Floreasca, in compania formatiei ACS Sc.181 SSP Bucuresti.

“Ne-am impus fara probleme, ne-am odihnit anumite jucatoare care au fost mai obosite. Asteptam meciul cu Sc. 181, care e important in economia acestui campioant. Joaca de foarte multa vreme impreuna, este o echipa ce pune probleme daca este lasata sa-si faca jocul” , a declarat pentru jurnalsportiv.ro antrenorul Lucian Ghiulai.

Stiinta Bucuresti: Georgeta  Guresoaia , Catalina Orbeanu, Catalina Calborean – Carla Puta (6 goluri), Ana-Maria Neacsu (2), Daniela Strat (2), Leahu Laura (5), Alexandra Preda (2), Andreea Traila (3) , Adriana Popescu (2), Marie-Jean Kanda (2), Georgiana Bradulescu (5), Oana Catrinoi (3), Marina Stancu (5).

Etichete:, , , , , ,