Home » Bacau, Handbal, Locale, National » Handbal feminin: Stiinta Bacau- ACS Scoala 181 SSP Bucuresti 32-20

Handbal feminin: Stiinta Bacau- ACS Scoala 181 SSP Bucuresti 32-20

stiinta bacau scoala 181 bucuresti Stiinta Bacau s-a impus in partida disputata “acasa” impotriva formatiei ACS Scoala 181 Bucuresti, in etapa a-XV-a a Diviziei A, Seria A, de handbal feminin.

In fata unei echipe aflata in reconstructie din mers, bacauancele au facut un joc reusit, placut ochiului. Gazdele s-au detasat la 10-1 in minutul 20, diferenta de 9 goluri fiind pastrata si la finalul primei reprize, 14-5.

“Studentele” si-au marit avantajul in repriza secunda, pe fondul unui joc deschis si combinativ. De cealalta parte, fara Dana Abed Kader (accidentata), formatia bucuresteana sufera datorita numeroaselor plecari de la echipa, Maximilian Gavrila fiind nevoit sa schimbe lucrurile din mers.

Cea mai mare diferenta s-a inregistrat in minutul 44, cand gazdele aveau 16 goluri avans, bucurestencele reducand diferenta la 12, dupa cele 60 de minute de joc.

Partida a avut numeroase actiuni frumoase de ambele tabere, atat cu executii individuale dar si de echipa. Din nefericire, jocul s-a desfasurat cu o sala aproape goala, doar cativa parinti si copii fiind prezenti in Sala Sporturilor Bacau.

Stiinta Bacau ramane pe locul 9 in clasament, dar acumuleaza 15 puncte, in timp ce formatia bucuresteana se afla pe locul 7, cu 19 puncte.

Stiinta Bacau: Ana Maria Miholca, Diana Ivanov, Diana Uricaru -  Crina Croitoru (2 goluri), Monica Istoc, Ana-Maria Ciuraru (4), Laura Versescu, Diana Manole (3), Iuliana Faig (7), Diana Rau (1), Alina Buca (5), Oana Zaharescu, Cornelia Tocu (3), Adriana Chelaru (7). Antrenori: Costel Oprea si Constantin Hornea.

Sc. 181 SSP Bucuresti: Emilia Anghel, Sara Abed Kader – Georgiana Pandelea, Georgiana Voicu, Cristina Andronic, Elena Ciobanu, Cristina Niculcea, Selever Denisa (1), Alice Petre (3), Elena Musat, Iuliana Tache (6), Mara Gheorghe (3), Florenta Ilie (1), Trufi-Ruje Cristina (6).