Home » Fotbal, International » Premier League: Chelsea-Manchester United 3-1. Samule Eto’o reuseste hattrick-ul

chelsea-manchester united 3-1 Chelsea Londra a reusit, duminica seara, victoria in fata lui Manchester United, camerunezul Samule Eto’o fiind performerul serii cu un hattrick (min. 17,45,49).

Chelsea avea nevoie de o victorie in aceatsa intalnire pentru a pastra conactul cu Arsenal, prima clasata in Premier League.

Camerunezul Samule Eto’o si-a aratat calitatile de marcator pnetru prima data in aceasta partida, in minutul 17, cand sutul sau de la 18 metri deviat de Carrick ajunge in poarta lui De Gea. Eto’o mai marcheaza o data in ultimul minut de joc al primei reprize, cu o executie cu piciorul drept din interiorul careului. Camerunezul nu s-a oprit la doar doua goluri si reuseste hattrick-ul la 3 minute dupa pauza, cu un sut din interiorul careului mic, dupa un corner al gazdelor. Javier Hernandez reuseste golul de onoare pentru Manchester United, in minutul 78, cu un sut cu stangul din pasa lui Phil Jones.

Cu aceasta victorie, Chelsea isi consolideaza locul 3,cu 49 de puncte, cu unul mai putin decat Manchester City si cu doua lungimi in spatele lui Arsenal.