W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Home » Handbal, National, Rezultate » Rezultatele complete de la turneele semifinale de handbal juniori 2

Rezultatele complete de la turneele semifinale de handbal juniori 2

CSM Bacau 2010 handbal juniori 2 La sfarsitul saptamanii trecute, de vineri pana duminica, a avut loc etapa semifinala a Campionatului National de handbal juniori 2. In aceasta faza a competitiei s-au calificat 20 de echipe, fiind impartit in patru turnee, doua fiind pe teren neutru.

LPS Iasi, CSM Bacau 2010, Odorheiu Secuiesc si ACS Minaur Baia Mare au castigat, cu maximum de puncte, grupele din care au facut parte. De mentionat  ca formatia CSM Bacau 2010 (foto) are un lot format exclusiv din sportivi nascuti in 1998.

Cea mai disputata grupa pentru ocuparea locului secund a fost cea de la Turda, unde gazdele s-au calificat la golaveraj, avand 6 puncte, la fel ca formatiile LPS Tg. Jiu si CSS Sighisoara.

Iata rezultatele complete din cele 4 turnee semifinale de handbal juniori 2 (sursa rezultate: Cerasela Cojocariu):

Grupa I-a: Turneu semifinal Onesti (teren neutru)
Echipe participante: LPS Iasi, LPS Piatra Neamt, CSS Nr. 3 Steaua Bucuresti, CSS Constanta, CSS Galati;

Etapa I-a
LPS Piatra Neamt – CSS Galati   27 -17 (15-8)
CSS 3 Steaua Bucuresti – CSS Constanta    29 – 24 (13-13)
Etapa a-II-a
LPS Iasi – LPS Piatra Neamt    23 – 22 (9-11)
CSS Galati – CSS NR. 3 Steaua Bucuresti    22 – 26 (9-12)
Etapa a-III-a
CSS 3 Steaua Bucuresti – LPS Iasi    21 – 26 (9-13)
CSS Constanta-CSS Galati    20-18 (10-10)
Etapa a-IV-a
LPS Piatra Neamt – CSS 3 Steaua Bucuresti   23 – 23 (12-9)
LPS Iasi – CSS Constanta   25 – 20 (14-13)
Etapa a-V-a
CSS Constanta – LPS Piatra Neamt   17-32 (11-12)
CSS Galati – LPS Iasi   14 – 17 (6-9)
Clasament final: 1) LPS Iasi 12 p.; 2) LPS Piatra Neamt 7 p.; 3) CSS 3 Steaua Bucuresti 7 p.; 4) CSS 1 Constanta 3 p.; 5) CSS Galati 0 p.;

Grupa a-II-a: Turneu semifinal Plopeni (teren neutru)
Echipe participante: LPS Suceava, CSM Bacau 2010, CSS Nr. 2 Bucuresti, CSS Calarasi, LPS I.B. Soeter Buzau;

Etapa I-a
CSM Bacau 2010 – LPS I B Sotter Buzau   37 – 14 (20-4)
CSS 2 Bucuresti – CSS Calarasi   33 – 35 (13-16)
Etapa a-II-a
LPS Suceava- CSM Bacau 2010   24 – 30 (11-10)
LPS I. B. Soeter Buzau – CSS NR. 2 Bucuresti  19 – 22 (8-12)
Etapa a-III-a
CSS 2 Bucuresti – LPS Suceava   17 – 25 (9-14)
CSS Calarasi – LPS Buzau   24-27(13-15)
Etapa a-IV-a
CSM Bacau 2010 – CSS 2 Bucuresti   30 – 14 (17-7)
LPS Suceava – CSS Calarasi   29-23 (12-10)
Etapa a-V-a
CSS Calarasi – CSM Bacau   25-41(9-20)
LPS I B Sotter Buzau – LPS Suceava   23-25 (14-14)
Clasament final: 1) CSM Bacau 2010 12 p.; 2) LPS Suceava 9 p.; 3) CSS 2 Bucuresti 3 p.; 4) LPS I B. Sotter Buzau 3 p.; 5) CSS Calarasi 3 p.;

Grupa a-III-a: Turneu semifinal Oderheiu Secuiesc
Echipe participante: CSS Dinamo Brasov, HC Arges Pitesti, Liceul Teoretic Traian Vuia Resita, CS Marta Baia Mare, CSS Odorheiu Secuiesc;

Etapa I-a:
HC Arges – CSS Odorheiu Secuiesc   20 – 33 (8-21)
Lic. Teo. Traian Vuia Resita – CS Marta Baia Mare   30 – 25 (15-11)
Etapa a-II-a
CSS Dinamo Brasov – HC Arges Pitesti   34 – 27 (18-14)
CSS Odorheiu Secuiesc – LIC. TEO. T. Vuia Resita  40 – 29 (19-13)
Etapa a-III-a
LIC. TEO. T. Vuia Resita – CSS Dinamo Brasov   32-27(15-16)
CS Marta Baia Mare – CSS Odorheiu Secuiesc   26 – 28 (15-12)
Etapa a-IV-a
HC Arges Pitesti – Lic Teo T Vuia Resita   18 – 32 (7-15)
CSS Dinamo Brasov – CS Marta Baia Mare   28 – 31 (17-16)
Etapa a-V-a
CS Marta Baia Mare – HC Arges Pitesti   32 – 23
CSS Odorheiu Secuiesc – CSS Dinamo Brasov  37 – 30
Clasament final: 1) CSS Odorheiu Secuiesc 12 p.; 2) Liceul Teoretic Traian Vuia Resita 9 p.; 3) CS Marta Baia Mare 6 p.; 4. CSS Dinamo Brasov 3 p. 5) HC Arges Pitesti 0 p.;

Grupa a-IV-a: Turneu semifinal Turda
Echipe participante: LPS Tg. Jiu, ACS Potaissa Turda, CS Unirea Sannicolau Mare, ACS AH Minaur Baia Mare, CSS Sighisoara;

Etapa I-a
LPS Targu Jiu – ACS Potaissa Turda   22 – 26 (11-12)
CS Unirea Sannicolau Mare – ACS AH Minaur Baia Mare   23 – 45 (9-26)
Etapa a-II-a
CSS Sighisoara – LPS TG. Jiu   27 – 37 (14-19)
ACS Potaissa Turda – CS Unirea Sannicolau Mare   24 – 33 (13-14)
Etapa a-III-a
CS Unirea Sannicolau Mare – CSS Sighisoara   29 – 34 (13-17)
ACS AH Minaur Baia Mare – ACS Potaissa Turda   37 – 20 (16-8)
Etapa a-IV-a
LPS Targu Jiu – CS Unirea Sannicolau Mare   31 – 29 (14-18)
CSS Sighisoara – ACS AH Minaur Baia Mare   28 – 47 (9-25)
Etapa a-V-a
ACS AH Minaur Baia Mare – LPS Targu Jiu   31 – 25 (19-12)
ACS Potaissa Turda – CSS Sighisoara   31 – 25 (14-12)
Clasament final: 1) ACS AH Minaur Baia Mare 12 p.; 2) ACS Potaissa Turda 6 p.; 3) LPS Targu Jiu 6 p.; 4) CSS Sighisoara 6 p.; CS Unirea Sannicolau Mare 3 p.;

Primele doua clasate din fiecare grupa au obtinut calificarea la Turneul Final.

 

 

Etichete:, , , , , , , , , , , ,

Articole asemanatoare

Leave a Reply

© 2021 Jurnal Sportiv. All Rights Reserved. Autentificare

- Designed by Marius TRANDAFIR

ziare | sportul.com | Bloguri, Bloggeri si Cititori | ziare.org