Home » Fotbal, International » Rezultatele din partidele amicale intertari, 31 mai. Romania trece la limita de Albania

Nationala Romaniei la fotbal Sambata seara si duminica dimineata, 31 mai si 1 iunie, s-au disputat alte partide amicale intertari, evoluand si 9 echipe calificate la Campionatul Mondial din Brazilia.

Nationala Romaniei a disputat un meci amical cu Albania,  singurul gol al partidei fiind marcat de Razvan Rat in minutul 82. Croatia, care face parte din grupa A la Turneul Final din Brazilia, alaturi de tara gazda, a invins Mali cu scorul de 2-1, ambele goluri fiind marcate de Ivan Perisic.

Vicecampioana mondiala de acum 4 ani, Olanda, a invins la limita Ghana, prin golul atacantului lui Manchester United, Robin van Persie, din minutul 5. Intr-un alt joc cu ambele echipe calificate la mondial, Portugalia si Grecia au terminat la egalitate 0-0.

Iata rezultatele inregistrate sambata seara si duminica dimineata in partidele amicale intertari:

Albania-Romania   0-1 (0-0)

Olanda – Ghana   1-0 (1-0)

Croatia-Mali   2-1 (1-0)

Norvegia-Rusia   1-1 (0-1)

Algeria-Armenia   3-1 (3-0)

Finlanda-Estonia   2-0 (0-0)

Letonia – Lituania   1-0 (1-0)

Portugalia-Grecia   0-0