W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Home » Fotbal, International, Rezultate » Fotbal: Orele de disputare si rezultatele partidelor de la CM Rusia 2018

Fotbal: Orele de disputare si rezultatele partidelor de la CM Rusia 2018

Campionatul Mondial de fotbal Rusia 2018 Astazi are loc deschiderea oficiala a Campionatului Mondial de fotbal, editia cu numarul 21 a turneului final avand loc in perioada 14 iunie-25 iulie. 

Rusia este pentru prima data gazda unui turneu final de Campionat Mondial masculin de fotbal, iar ceremonia de deschidere are un nou format, fiind programata doar cu jumatate de ora inainte de inceperea primului joc.

In meciul de deschidere, Rusia va intalni Arabia Saudita, jocul fiind programat de la ora 18:00, pe stadionul Luzhniki din Moscova. Toate cele 64 de meciuri ale Campionatului Mondial de fotbal vor fi transmise in direct si in exclusivitate de TVR.

Jurnalsportiv.ro va prezinta orele de disputare ale partidelor de la acest Mondial, dar si rezultatele inregistrate in fiecare grupa (se va actualiza dupa fiecare meci disputat).

Grupa A

Etapa I

14 iunie

Ora 18:00   Rusia – Arabia Saudita   5-0 (2-0)

Gazinski ’12, Cheryshev ’43, Dzyuba ’71, Cheryshev 90+1,  Golovin 90+4

15 iunie

Ora 15:00   Egipt – Uruguay   0-1 (0-0)

Gimenez ’90

Clasament: 1) Rusia 3 p. (+5 golaveraj), 2) Uruguay 3 p. (+1), Egipt 0 p. (-1), Arabia Saudita 0 p. (-5)

 

Etapa a-II-a

19 iunie

Ora 21:00   Rusia – Egipt   3-1 (0-0)

Fathy ’47, Cheryshev ’59, Dzyuba ’62 – Salah ’73 (penaly)

20 iunie

Ora 18:00   Uruguay – Arabia Saudita   1-0 (1-0)

Suarez ’23

Clasament: 1) Rusia 6 p.; 2) Uruguay 6 p.; 3) Egipt 0 p.; 4) Arabia Saudita 0 p.;

Etapa a-III-a

25 iunie

Ora 17:00   Uruguay – Rusia   3-0 (2-0)

Suarez ’10, Cheryshev, Cavani ’90

Ora 17:00   Arabia Saudita – Egipt   2-1 (1-1)

Al Faraj ’45+6 (penalty), Al Dawsari ’90+5 – Salah ’22

 Clasament: 1) Uruguay 9 p.; 2) Rusia 6 p.; 3) Arabia Saudita 3 p.; 4) Egipt 0 p.;

 

Grupa B

Etapa I

15 iunie

Ora 18:00   Maroc – Iran   0-1 (0-0)

Bouhaddouz ’90+5 (autogol)

Ora 21:00   Portugalia – Spania   3-3 (2-1)

Cristiano Ronaldo ’4, ’44, ’88 – Diego Costa ’24, ’55, Nacho ’58

Clasament: 1) Iran 3 p., 2) Portugalia 1 p., 3) Spania 1 p., 4) Maroc 0 p.;

Etapa a-II-a

20 iunie

Ora 15:00   Portugalia – Maroc   1-0 (1-0)

Ronaldo ’4

Ora 21:00   Iran – Spania   0-1 (0-0)

Diego Costa ’54

Clasament: 1) Spania 4 p.; 2) Portugalia 4 p.; 3) Iran 3 p.; 4) Maroc 0 p.;

Etapa a-III-a

25 iunie

Ora 20:00   Spania – Maroc   2-2 (1-1)

Isco ’19, Aspas ’90+1 – Boutaib ’14, En Nesyri ’81

Ora 20:00   Iran – Portugalia   1-1 (0-1)

Ansarifard ’90+3 (pen) – Quaresma ’45

 Clasament: 1) Spania 5 p.; 2) Portugalia 5 p.; 3) Iran 4 p.; 4) Maroc 1 p.;

Grupa C

Etapa I

16 iunie

Ora 13:00   Franta – Australia   2-1 (0-0)

Griezmann ’58 (penalty), Pogba ’81 – Jedinak ’62 (penalty)

Ora 19:00   Peru – Danemarca   0-1 (0-0)

Yussuf Poulsen ’59

Clasament: 1) Franta 3 p.; 2) Danemarca 3 p.; 3) Australia 0 p.; 4) Peru 0 p.;

Etapa a-II-a

21 iunie

Ora 15:00   Danemarca – Australia   1-1 (1-1)

Eriksen ’7 – Jerdinak ’38 (penalty)

Ora 18:00   Franta – Peru   1-0 (1-0)

Clasament: 1) Franta 6 p.; 2) Danemarca 4 p.; 3) Australia 1 p.; 4) Peru 0 p.;

Mbappe ’34

Etapa a-III-a

26 iunie

Ora 17:00   Danemarca – Franta   0-0

Ora 17:00   Australia – Peru   0-2 (0-1)

Carrillo ’18, Guerrero ’50

Clasament: 1) Franta 7 p.; 2) Danemarca 5 p.; 3) Peru 3 p.; 4) Australia 1 p.;

 

Grupa D

Etapa I

16 iunie

Ora 16:00   Argentina – Islanda   1-1 (1-1)

Sergio Aguero ’19 – Finnbogason ‘ 23

Ora 22:00   Croatia – Nigeria   2-0 (1-0)

Etebo ’32 (autogol), Modric ’71 (penalty)

Clasament: 1) Croatia 3 p.;, 2) Argentina 1 p.;, 3) Islanda 1 p.; 4) Nigeria 0 p.;

Etapa a-II-a

21 iunie

Ora 21:00   Argentina – Croatia   0-3 (0-0)

Rebic ’53, Modric ’80, Rakitic 90+1

22 iunie

Ora 18:00   Nigeria – Islanda   2-0 (0-0)

Musa ’49, ’75

Clasament: 1) Croatia 6 p.; 2) Nigeria 3 p.; 3) Islanda 1 p.; 4) Argentina 1 p.;

Etapa a-III-a

26 iunie

Ora 21:00   Islanda – Croatia   1-2(0-0)

Gylfi Sigurdsson ’76 – Badelj ’53, Ivan Perisic ’90

Ora 21:00   Nigeria – Argentina   1-2 (0-1)

Moses ’51 (penalty) – Messi ’14, Rojo ’86

Clasament: 1) Croatia 9 p.; 2) Argentina 4 p.; 3) Nigeria 3 p.; 4) Islanda 1 p.;

 

Grupa E

Etapa I

17 iunie

Ora 15:00   Costa Rica – Serbia   0-1 (0-0)

Kolarov ’56

Ora 21:00   Brazilia – Elvetia   1-1 (1-0)

Coutinho ’20 – Zuber ’50

Clasament: 1) Serbia 3 p.; 2) Brazilia 1 p.; 3) Elvetia 1 p.; 4) Costa Rica 0 p.;

Etapa a-II-a

22 iunie

Ora 15:00   Brazilia – Costa Rica   2-0 (0-0)

Coutinho 90+1,  Neymar 90+7

Ora 21:00   Serbia – Elvetia   1-2 (1-0)

Mitrovic ’5 – Xhaka ’52, Shaqiri ’90

Clasament: 1) Brazilia 4 p.; 2) Elvetia 4 p.; 3) Serbia 3 p.; 4) Costa Rica 0 p.;

Etapa a-III-a

27 iunie

Ora 21:00   Serbia – Brazilia   0-2 (0-1)

Paulinho ’36, Silva ’68

Ora 21:00   Elvetia – Costa Rica   2-2 (1-0)

Dzemaili ’31, Drmic ’88 –   Waston ’56, Sommer ’90+3(autogol)

Clasament: 1) Brazilia 7 p.; 2) Elvetia 5 p.; 3) Serbia 3 p.; 4) Costa Rica 1 p.;

Grupa F

Etapa I

17 iunie

Ora 18:00   Germania – Mexic   0-1 (0-1)

Lozano ’35

18 iunie

Ora 15:00   Suedia – Coreea de Sud   1-0 (0-0)

Granqvist ’65 (penalty)

Clasament: 1) Mexic 3 p.; 2) Suedia 3 p.; 3) Germania 0 p.; 4) Coreea de Sud 0 p.;

Etapa a-II-a

23 iunie

Ora 18:00 Coreea de Sud – Mexic   1-2 (0-1)

Son Heung-Min 90+3 – Carlos Vela ’26 (penalty), Chicharito ’66

Ora 21:00   Germania – Suedia   2-1 (0-1)

Reus ’48, Kross ’90+5 – Toivonen ’32

Clasament: 1) Mexic 6 p.; 2) Germania 3 p.; 3) Suedia 3 p.; 4) Coreea de Sud 0 p.;

Etapa a-III-a

27 iunie

Ora 17:00   Mexic – Suedia   0-3 (0-0)

Augustinsson ’50, Granqvist ’62 (penalty), Alvarez ’74 (autogol)

Ora 17:00   Coreea de Sud – Germania   2-0 (0-0)

Kim Young-Gwon ’90+1, Son Heung-Min’90+5

 Clasament: 1) Suedia 6 p.; 2) Mexic 6 p.; 3) Coreea de Sud 3 p.; 4) Germania 3 p.;

 

Grupa G

Etapa I

18 iunie

Ora 18:00   Belgia – Panama   3-0 (0-0)

Mertens ’47, Lukaku ’69, Lukaku ’75

Ora 21:00   Tunisia – Anglia   1-2 (1-1)

Sassi ’35 (penalty) – Kane ’11, ’90+1

Clasament: 1) Belgia 3 p.; 2) Anglia 3 p.;, 3) Tunisia 0 p.; 4) Panama 0 p.;

Etapa a-II-a

23 iunie

Ora 15:00   Belgia – Tunisia   5-2 (3-1)

Eden Hazard ’6, ’51 (penalty), Lukaku ’16, ’45+3, Batshuayi ’90 – Bronn ’18, Khazri ’90+3

24 iunie

Ora 15:00   Anglia – Panama   6-1 (5-0)

Stones ’8, ’40, Harry Kane ’22, 45+1, ’62, Lingard ’36 – Baloy ’78

Clasament: 1) Anglia 6 p.; 2) Belgia 6 p.; 3) Tunisia 0 p.; 4) Panama 0 p.;

Etapa a-III-a

28 iunie

Ora 21:00   Anglia – Belgia   0-1 (0-0)

Januzaj ’51

Ora 21:00   Panama – Tunisia   1-2 (1-0)

Meriah ’33 (autogol) – Ben Youssef ’51, Khazri ’66

 Clasament: 1) Belgia 9 p.; 2) Anglia 6 p.; 3) Tunisia 3 p.; 4) Panama 0 p.;

 

Grupa H

Etapa I

19 iunie

Ora 15:00   Columbia – Japonia   1-2 (1-1)

Quintero ’39 – Kagawa ’6 (penalty), Osako ’73

Ora 18:00   Polonia – Senegal   1-2 (0-1)

Krychowiak ’87 – Cionek ’37 (autogol), Niang ’60

Clasament: 1) Japonia 3 p.; 2) Senegal 3p; 3) Polonia 0 p.; 4) Columbia 0 p.;

Etapa a-II-a

24 iunie

Ora 18:00   Japonia – Senegal   2-2 (1-1)

Inui ’34, Honda ’78 – Mane ’11, Wague ’71

Ora 21:00   Polonia – Columbia   0-3 (0-1)

Mina ’40, Falcao ’70, Cuadrado ’75

Clasament: 1) Japonia 4 p.; 2) Senegal 4 p.; 3) Columbia 3 p.; 4) Polonia 0 p.;

Etapa a-III-a

28 iunie

Ora 17:00   Senegal – Columbia   0-1 (0-0)

Mina ’74

Ora 17:00   Japonia – Polonia   0-1 (0-0)

Bednarek ’59

Clasament: 1) Columbia 6 p.; 2) Japonia 4 p.; 3) Senegal 4 p.; 4) Polonia 3 p.;

 

Optimi de finala

Sambata, 30 iunie

Ora 17:00   Franta – Argentina   4-3 (1-1)

Griezmann ’13 (penalty), Pavard ’57, Mbappe ’64, ’68 – Di Maria ’41, Mercado ’48, Aguero 90+3

 Ora 21:00   Uruguay – Portugalia    2-1 (1-0)

Cavani ’7, ’62 – Pepe ’55

 Duminica, 1 iulie

Ora 17:00   Spania – Rusia   1-1 (1-1) 3-4 dupa loviturile de departajare

Ignashevich ’12 (autogol) – Dzyuba ’41

Ora 21:00   Croatia – Danemarca   1-1 (1-1) 3-2 dupa loviturile de departajare

Mandzukic ’4 – Jorgensen ’2

Luni, 2 iulie

Ora 17:00   Brazilia – Mexic   2-0 (0-0)

Neymar ’51, Firmino ’88

Ora 21:00   Belgia – Japonia   3-2 (0-0)

Vertonghen ’69, Fellaini ’74, Chadli ’90+4 – Haraguchi ’48, Inui ’52

Marti, 3 iulie

Ora 17:00 Suedia – Elvetia   1-0 (0-0)

Forsberg ’66

Ora 21:00 Columbia – Anglia 1-1 (0-0) 3-4 dupa loviturile de departajare

Mina ’90+3 – Kane ’57 (penalty)

 Sferturi de finala

Vineri, 6 iulie

Uruguay – Franta   0-2 (0-1)

Varane ’40, Griezmann ’61

Brazilia – Belgia   1-2 (0-2)

Renato Augusto ’76 – Fernandinho ’13 (autogol), De Bruyne ’31

Sambata, 7 iulie

 Suedia – Anglia   0-2 (0-1)

Maguire ’30, Delle Alli ’59

Rusia – Croatia   1-1 (1-1) 2-2 dupa 120 de minute, 3-4 dupa loviturile de departajare

Cheryshev ’31, Fernandes ’115 – Kramaric ’39, Vida ’101

 Semifinale

Marti, 10 iulie

Franta – Belgia   1-0(0-0)

Umtiti ’51

Miercuri, 11 iulie

Croatia – Anglia 1-1 (0-1) 2-1 dupa 120 de minute

Mandzukic ’109, Perisic ’68,  – Trippier ’5

 Finala mica

Sambata ’14 iulie

Belgia – Anglia   2-0 (1-0)

Meunier ’4, Hazard ’82

Finala mare

Duminica, 15 iulie

Franta – Croatia   4-2(2-1)

Mandzukic ’18 (autogol), Griezmann ’38 (penalty), Pogba ’59, Mbappe ’65 – Perisic ’28, Mandzukic ’69

 

 

Etichete:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Articole asemanatoare

Leave a Reply

© 2018 Jurnal Sportiv. All Rights Reserved. Autentificare

- Designed by Marius TRANDAFIR

ziare | sportul.com | Bloguri, Bloggeri si Cititori | ziare.org