Home » Bacau, National, Volei » Volei junioare: CSS Bacau – LPS CSS Suceava 3-0. Punctaj maxim in 7 partide pentru bacauance

css bacau  volei junioare Elevele antrenate de Traian Snel au incheiat anul 2014 cu inca o victorie, acumuland astfel 21 de puncte in Seria A in cadrul Campionatului National de volei divizia junioare.

Duminica, in ultimul joc oficial din acest an calendaristic, bacauancele au intalnit pe teren propriu formatia LPS CSS Suceava.

Bacauancele au avut un inceput mai greoi de meci, dar s-au mobilizat pe final de prim set, adjudecat cu scorul de 25-17.

Cu un joc eficient, echipa bacauana a dominat celelalte doua seturi, castigate clar la 11, respectiv 10.

A fost o victorie in 3 seturi obtinuta intr-o ora si 5 minute de joc, bacauancele ramanand astfel cu punctaj maxim in Seria A. De mentionat ca formatia bacauana are doar un set pierdut in aceasta grupa, in jocul disputat acasa cu formatia CSS Unirea Iasi.

Rezultatele obtinute in aceasta grupa da sperante formatiei bacauane la un parcurs bun si la turneul semifinal, si de ce nu, poate chiar la o prima prezenta (in aceasta formula) la un Turneu Final.

CSS Bacau: Echipa de start – Rafaela Toma, Isabela Demsa, Laura Pupaza, Cezara Stanciu, Bianca Nita, Alexandra Blaga, Marielena Anghel. Au mai jucat: Ioana Sentes (capitan), Adina Stefan, Alexandra Bacoiu, Madalina Boboc, Alexandra Cucu. Antrenor: Traian Snel.

LPS CSS Suceava: T. Ignatescu, Roxana Jauca, D. Tocari, C. Patras, A. Gavriliu, A. Popescu, B. Toma, A. Danilevici, Raluca Moloci (libero). Antrenor: Ionut Buligan.