Home » Fotbal, International » Fotbal, Preliminarii C.E. 2016: Romania, egal “alb” in Irlanda de Nord. Vezi rezultatele partidelor de sambata, 13 iunie

irlanda de nord romania Romania a bifat o remiza muncita in Irlanda de Nord, reusind astfel sa-si pastreze locul 1 in grupa F. Pentru Grecia a fost inca o seara “neagra” dupa infrangerea inregistrata in Insulele Feroe, 2-1. Tot in grupa F, Ungaria se impune la limita in deplasarea din Finlanda, singurul gol al partidei fiind marcat de Zoltan Stieber in minutul 82.

Tot o victorie la limita a obtinut si Portugalia, 3-2 in deplasarea din Armenia, Cristiano Ronaldo reusind hattrick-ul. Si Robert Lewandowski a reusit Hattrick-ul in victoria Poloniei “acasa” contra Georgiei, intr-un interval de doar 5 minute.

Scorul serii a fost realizat de campioana mondiala en-titre, Germania, 7-0 in deplasare cu Gibraltar, Andre schurrle reusind cel de-al treilea hattrick al serii.

Iata rezultatele complete inregistrate sambata, 13 iunie, in preliminariile Campionatului European de fotbal: