Home » Fotbal, International » Napoli reuseste scorul serii in Europa League. Vezi rezultatele si marcatorii in prima mansa din sferturile de finala

Napoli Europa League Joi, 16 aprilie, s-a disputat prima mansa din sferturile de finala Europa League, scorul serii fiind realizat de Napoli (foto), in deplasarea de la Wolfsburg.

Campioana en-titra a acestei competitii, Sevilla, a reusit sa revina de la 0-1 si sa se impuna cu 2-1 in partida de pe teren propriu cu Zenit.

Duelul dintre Club Brugge si Dnipro s-a incheiat nedecis, fiind singura partida fara gol marcat din sferturile de finala.

Fiorentina obtine o remiza in-extremis, in deplasare, in partida cu Dinamo Kiev, italienii egaland in minutul 2 de prelungiri.

Iata rezultatele complete si marcatorii din prima mansa a sferturilor de finala UEFA Europa League:

Sevilla -Zenit   2-1 (0-1)