Home » Fotbal, International » Steaua invinge cu 2-0 la Trencin! Vezi rezultatele complete UCL din prima mansa a turului 2 preliminar, marti – 14.07.2015

UEFA Champions League Marti au avut loc primele meciuri din turul 2 preliminar UEFA Champions League, Steaua reusind victoria cu 2-0 in deplasarea de la Trencin.

Dupa o prima repriza fara gol, in care slovacii au avut doua mari oportunitati, stelistii au abordat mult mai decisi actul secund, reusind sa marcheze de doua ori. Mai intai, Stanciu a executat perfect o lovitura libera in minutul 63, cand a vazut plasamentul gresit al portarului advers si a sutat perfect la coltul scurt, din unghi, de pe partea stanga. Golul 2 a venit 7 minute mai tarziu, cand Adi Popa a centrat perfect de pe partea dreapta, iar Hamroun a deviat decisiv din 6 metri.

Asadar un avantaj aparent linistitor pentru stelisti in deplasarea din Slovacia, elevii lui Mirel Radoi reusind primele goluri intr-un meci oficial din acest sezon competitional.

In cele 12 partide disputate marti seara, in prima mansa a turului 2 preliminar UCL, s-au inregistrat 5 victorii ale oaspetilor, marea surpriza fiind infrangerea de pe teren propriu a formatiei Ludogorets in fata echipei din Republica Moldova, FC Milsami Orhei.