Home » Fotbal, International » Preliminariile C.E. Franta 2016: Surpriza serii, Rusia-Moldova 1-1. Vezi rezultatele complete, 12.10.2014

rusia moldova 1-1 Duminica, 12 octombrie, s-au disputat primele partide ale etapei a-III-a din preliminariile Campionatului European de fotbal, Franta 2016, surpriza serii fiind punctul obtinut de Republica Moldova in deplasarea din Rusia.

Duminica seara s-au disputat 8 partide contand pentru etapa a-III-a a preliminariilor Campionatului European de fotbal.

De mentionat egalul obtinut de Republica Moldova la Moscova, in partida cu Rusia, cele doua tari vecine marcand intr-un interval de doua minute. Mai intai, Dzyuba deschide scorul in minutul 73, iar un minut mai tarziu, capitanul Alexandru Epureanu aduce egalarea pentru Republica Moldova.

Tot duminica, Spania a jucat in deplasare, campioana europeana reusind victoria cu 4-0 in Luxemburg.