Home » Fotbal, International » Cupa Ligii Angliei: Manchester City – Sheffield Wednesday 7-0 (0-0). City marcheaza toate golurile in repriza secunda

manchester city sheffield wednesday 7-0 Dupa o prima repriza modesta, Manchester City a marcat 7 goluri in poarta echipei oaspete, Frank Lampard fiind jucatorul meciului, cu doua goluri si o pasa decisiva.

Dupa un meci spectaculos marti seara, in care Liverpool s-a impus cu 14-13 la loviturile de departajare, miercuri seara, Manchester Citya a marcat 7 goluri intr-o repriza.

Prima parte a jocului a fost echilibrata, cele doua formatii plecand la cabine cu 0-0. Frank Lampard a fost cel care a schimbat jocul gazdelor, acesta reusind sa deschida scorul in minutul 47, din centrarea lui James Milner. Edin Dzeko marcheaza pentru 2-0 in minutul 52, iar un minut mai tarziu, Jesus Navas puncteaza pentru gazde din pasa lui Frank Lampard. Acelasi Lampard este faultat in careu, Kamil Zayatte fiind si eliminat la aceasta faza, iar Yaya Toure face 4-0 de la punctul cu var. Edin Dzeko realizeaza dubla in minutul 77, Jose Pozo face 6-0, iar tabela se inchide la un neverosimil 7-0, in cel de-al doilea minut de prelungiri, autor Frank Lampard, pe departe omul partidei.

Jocul dintre Manchester City si Sheffield Wednesday a fost parca o copie a reusitei Stelei din Europa League, campioana Romaniei reusind in primul meci din grupe sa marcheze 6 goluri intr-o repriza.