Home » Handbal, International » De necrezut: Trei goluri pentru vicecampioana mondiala intr-o repriza!

De necrezut: Trei goluri pentru vicecampioana mondiala intr-o repriza!

serbia handbal feminin Nationala Serbiei a avut o prima repriza de cosmar in fata Frantei, marcand doar 3 goluri in 30 de minute de joc.

Daca anul trecut, pe teren propriu, nationala Serbiei a avut o prestatie memorabila la Campionatul Mondial de handbal feminin, sarboaicele nu-si gasesc ritmul la acest European.

Dupa infrangerea din partida cu Muntenegru, Serbia a intalnit Franta in etapa a doua a grupei C Campionatuluui European de handbal feminin.

Sarboaicele au avut o prima repriza de cosmar, inimaginabila, cu doar 3 goluri marcate in 30 de minute. Desi atacul a fost dezastruos, diferenta la pauza a fost doar de 8 goluri, frantuzoaicele marcand de 11 ori in primul mitan.

Repriza secunda nu a inceput mai fericit pentru vicecampioana mondiala, care s-a vazut condusa la 12 goluri dupa 36 de minute de joc. Apoi sarboaicele incep sa marcheze, dar insuficient pentru a mai intoarce rezultatul, Franta obtinand victoria cu scorul de 27-16.

Handbalul modern permite un ritm alert al jocului, cu multe situatii de gol, dar sarboaicele s-au pierdut complet in atac in prima repriza de joc. Si asta, din postura de vicecampioana mondiala…