Home » Fotbal, International » Fotbal: Barcelona reuseste scorul serii in Champions League! Vezi rezultatele si marcatorii UCL, 24.11.2015

barcelona champions league Campioana en-titre, Barcelona, a realizat scorul serii in grupele Champions League, echipa pregatita de Luis Enrique castigand partida de pe teren propriu cu AS Roma, cu scorul de 6-1, Luis Suarez si Lionel Messi reusind dubla.

Spectacol total pe Camp Nou, cu 7 goluri reusite si doua penalty-uri ratate. Barcelona s-a jucat cu echipa italiana AS Roma, marcand cate 3 goluri pe repriza. Luis Suarez si Lionel Messi au reusit fiecare cate o dubla, pentru catalani mai punctand Pique si Adriano. Fundasul brazilian a marcat ultimul gol pentru gazde dupa ce Neymar a executat slab o lovitura de pedeapsa respinsa de Wojcieh Szczesny. Si Roma a ratat un penalty prin Edin Dzeko, dar bosniacul a reusit totusi sa marcheze in aceasta partida, in primul minut de prelungiri.

Iata rezultatele UCl, 24.11.2015:

Grupa E

BATE Borisov – Leverkusen   1-1 (1-0)
Gordeichuk ’2 – Mehmedi ’68

FC Barcelona – AS Roma   6-1 (3-0)
Suarez ’15, ’44, Messi ’18, ’60, Pique ’56, Adriano ’77 – Dzeko 90+1

Clasament (dupa 5 etape): 1) Barcelona 13 p.; 2) AS Roma 5 p.; 3) Bayer Leverkusen  5 p.; 4) Bate Borisov 4 p.;

Grupa F

Arsenal – Dinamo Zagreb   3-0 (2-0)
Ozil ’29, Alexis Sanchez ’33, ’69

Bayern Munchen – Olympiacos   4-0 (3-0)
Douglas Costa ’8, Lewandowski ’16, Muller ’20, Coman ’69

Clasament: 1) Bayern Munchen 12 p.; 2) Olympiacos 9 p.; 3) Arsenal 6 p.; 4) Dinamo Zagreb 3 p.;

Grupa G

FC Porto – Dinamo Kiev   0-2 (0-1)
Yarmolenko ’35 (pen), Gonzalez ’64

Maccabi Tel Aviv – Chelsea   0-4 (0-1)
Cahill ’20, Willian ’73, Oscar ’77, Zouma ’90+1

Clasament: 1) Chelsea 10 p.; 2) FC Porto 10 p.; 3) Dynamo Kiev 8 p.; 4) Maccabi Tel-Aviv 0 p.;

Grupa H

Zenit – Valencia   2-0 (1-0)
Shatov ’15, Dzyubala ’74

Olympique Lyon – Gent  1-2 (1-1)
Ferri ’7 – Milicevic ’32, Coulibaly ’90+5

Clasament: 1) FC Zenit 15 p.; 2) KAA Gent 7 p.; 3) Valencia 6 p.; 4) Olympique Lyon 1 p.;

Etichete:, , , , , , , , , , ,