Home » National, Volei » Volei: Debut cu victorie pentru junioarele de la Dinamo Romprest Bucuresti in Divizia A2 Est

dinamo romprest bucuresti volei junioare Primul test la divizie a fost trecut cu brio de dinamovistele junioare, elevele antrenate de Adrian Radu reusind victoria cu 3-1 in deplasarea de la CSU Galati.

Clubul Dinamo Romprest Bucuresti s-a inscris in Divizia A2 Est cu lotul de junioare al clubului, bucurestencele debutand sambata, in deplasare, la formatia CSU Galati.

Primele doua seturi au fost castigate de oaspete, la 18 si 19, dar gazdele revin in setul 3 si se impun cu scorul de 26-24. Si setul 4 a fost echilibrat, junioarele de la Dinamo fiind mai concentrate pe final, reusind sa castige actul cu 30-28.

“Meciul a fost unul usor, neasteptat de usor avand in vedere ca vorbim de un meci din divizia B. Totusi, fetele de la Galati au reusit sa ne ia setul trei din cauza faptului ca ne-am pierdut putin concentrarea. Suntem bucuroase ca avem ocazia sa jucam mai multe meciuri si sa ne sudam echipa” ne-a declarat dinamovista Andreea Barsasteanu.

In celelalte doua partide ale diviziei A2 Est, CS Stiinta Miroslava Iasi a trecut cu scorul de 3-0 de CS Rapid Bucuresti (25-18,25-20,25-16), iar CSM Pitesti a invins in deplasare formatia CSM 2007 LPS Focsani, tot cu 3-0 (25-15, 25-19, 25-13).

Dinamovistele vor intalni etapa viitoare, sambata – 1 noiembrie, formatia Rapid Bucuresti.

Dinamo Romprest Bucuresti: Echipe de start – Dobra Isabela (capitan), Rosca Adina, Motroc Sanziana, Lupescu Claudia, Filipas Loredana, Marin Veronica, Pamfil Mihaela (libero). Au mai jucat: Barsasteanu Andreea, Partnoi Alexandra,  Paveliu Laura, Laurici Alexandra, Tucmeanu Roxana (libero). Antrenor: Radu Adrian.