Home » Fotbal, International » Fotbal Premier League: Fulham – Chelsea 1-3. Andre Schurrle reuseste primul hattrick pentru londonezi

Andre Schurrle Chelsea si-a pastrat prima pozitie in campionat, dupa ca a invins astazi cu 3-1, in deplasare, “lanterna rosie” Fulham, toate golurile londonezilor fiind marcate de Andre Schurrle.

Dupa o repriza modesta facuta de cele doua formatii, Chelsea a punctat de 3 ori consecutiv prin acelasi jucator, Andre Schurrle.

Dupa 6 minute scurse din repriza secunda, Eden Hazard trimite o minge lunga in jumatatea terenului advers, iar Schurrle finalizeaza din careu, cu un sut cu stangul la coltul lung. Acelasi cuplu de jucatori au colaborat si la golul 2 al oaspetilor, reusit in minutul 65, tot cu un sut cu stangul. Apoi, 3 minute mai tarziu, a fost randul lui Torres sa fie responsabil cu pasa decisiva, Schurrle marcand de aceasta data cu dreptul. Gazdele au reusit golul de onoare, in minutul 74, prin Johnny Heitinga, cu un sut din interiorul careului mic.

Chelsea mai bifeaza 3 puncte in campionat si isi pastreaza prima pozitie in clasament, cu 63 de puncte in 28 de etape disputate, in timp ce Fulham ramane pe ultima pozitie, cu 21 de puncte.

Etichete:, , , , , , , , ,