Home » Fotbal, International » Premier League: Sunderland – Manchester United 1-1. Doar un puct in doua meciuri pentru echipa lui van Gaal

sunderland-manchester united Manchester United a remizat in deplasarea de la Sunderland, 1-1, iar echipa antrenata de olandezul Louis van Gaal are doar un punct obtinut in cele doua etape din noul sezon de Premier League.

Dupa ce a pierdut cu 2-1 partida de pe teren porpriu contra echipei Swansea City , Manchester United a disputat duminica, 23 iulie, meciul cu numarul 2 din noul sezon de Premier League, contra formatiei Sunderland.

Gazdele au o prima oportunitata de gol, in minutul 15, sutul lui Connor Wickham fiind respins in corner. Un minut mai tarziu, Manchester United raspunde taios, reusind si primul gol al partidei din centrarea fundasului Antonio Valencia, spaniolul Juan Mata (foto: Getty Images) trimitand precis din interiorul careului mic.

Bucuria oaspetilor a durat pana in minutul 30, cand gazdele reusesc golul egalizator.  Sebastian Larsson a centrat din corner, iar Jack Rodwell reia decisiv cu capul.

A urmat un joc anost, iar partida se termina 1-1, rezultat ingrijorator pentru antrenorul olandez Louis van Gaal, echipa sa obtinand doar un punct in doua etape.

In etapa urmatoare, pentru Manchester United urmeaza o alta deplasare, la nou promovata Burnely, echipa ce a pierdut in ambele partide din acest sezon.

Etichete:, , , , , , , , , ,